چه باید کرد؟

مشخصات کتاب

سرشناسه:مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان،1390
عنوان و نام پدیدآور:نام کتاب/ واحد تحقیقات مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان
102 پیشنهاد برای پیگیری فاجعه سامرا و بقیع
ناشر چاپی : مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان
مشخصات نشر دیجیتالی:اصفهان:مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان ۱۳90.
مشخصات ظاهری:نرم افزار تلفن همراه ، رایانه و کتاب
موضوع:سامرا و بقیع

مقدمه

با سلام به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء آن امام غریبی که پس از سالها هنوز نه تنها در میان دشمنان که در میان دوستان خویش نیز غریب و تنهاست. همان امام عزیزی که هر صبح جمعه ندای اللهم عجل برای ظهورش سر می دهیم امّا فراموش کردیم که بارگاه ملکوتی مادر و پدر و جدّ ایشان روزها و ماههاست که در زیر غبار غفلتِ ما مدفون و به جای بقعه و بارگاه ابرهای آسمان سایه بان این مضاجع شریف است.
آنچه می دانیم درست در سالهای پیش بارگاه مقدس عسکریین علیهما السّلام به دستور استکبار جهانی و با دست وهابیت تخریب گردید و پس از چند ماه به دلیل سکوت بی معنای ما این هتک حرمت با تخریب مناره های آن تکرار شد.
اکنون با در نظر داشتن وظیفه ای که بر دوش داریم و در راستای تعظیم شعائر دینی که قرآن کریم آن را از تقوای قلب برمی شمرد « و من یعظم شعائر الله فانّها من تقوی القلوب» (سوره حج آیه 23) و همچنین به پیروی از تأکیدات فراوان مراجع عظام تقلید دام ظلهم مبنی بر فراموش نشدن چنین فاجعه ای و تبدیل نشدن این مکان به بقیعی دوباره (همزمان با نزدیک شدن ایام سالگرد تخریب سامرا) بر آن شدیم تا ضمن جمع آوری آراء، نظرات و کارهای انجام شده، پیگیری این مسئله در یک چهارچوب مشخص و مطالعه شده در دستور کار قرار داده و سعی کنیم که با حرکتی زینب گونه علیها السّلام ضربة وارد شده به پیکرة مذهب و انسانیت را به فرصتی برای رشد و تعالی معارف دینی و جبران خسارتهای قبلی و بلکه فریضه های فراموش شده تبدیل کنیم. در همین راستا هفت محور اصلی برای حرکت پیشنهاد می گردد که به صورت کلی به عنوان اهداف اصلی قابل توجه و دقت خواهد بود.
1- معرفی و بازشناسی شخصیت والای ائمه اطهار علیهم السّلام به خصوص بحثهای مختلف امام شناسی پیرامون ابعاد شخصیتی حضرت امام هادی علیه السّلام و حضرت امام حسن عسگری علیه السّلام.
2- طرح های مختلف معرفتی پیرامون بحث مهدویت (با توجه به تخریب سرداب مقدس امام عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء.
3- احیای ذکاوت، دقت و به هوش بودن در زمینه پاسداری اقشار مختلف جامعه (روحانیت، دانشگاهیان و سیاسیون و ...) از شعائر و معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام و انجام عکس العمل های مقتضی در مورد این حادثه و احیاناً حوادث مشابه آن.
4- احیای موضوع فراموش شده بقیع و پرداختن به این حق تضییع شده (پس از قریب به یک قرن موقعیتی پیش آمده که عاملان حادثه بقیع با همان استراتژی و به همان صورت اقدام به جنایتی مشابه کرده اند و ما بدین صورت می توانیم پرچم بر زمین افتاده ای را برای احیای حق اهل بیت علیهم السّلام از زمین بلند کنیم).
5- بازسازی مجددِ ساختمان حرم به صورت بسیار نفیس تر، با عظمت تر، و با شکوه تر از قبل و در بردارندة انواع طرح های رفاهی و فرهنگی برای زائران این امامان بزرگوار و همچنین تبدیل ساختار جمعیتی به یک ساختار شیعی در حول حرم مقدس.
6- فعالیت برای پاکسازی چهرة مخدوش شدة اسلام در اذهان بین الملل (تبدیل معادلة اسلام = خشونت به معادله وهابیت = خشونت و انجام اقدامات مختلف فرهنگی و نرم افزاری در جهت ترسیم چهرة نازیبای وهابیت و انحراف ایشام از محور اسلام ناب محمدی)
7- فعالیت های مختلف در جهت نشر معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام و انجام اقدامات تبلیغی برای معرفی مذهب راستین شیعه و پاسخگویی به شبهات مختلفی که از جانب وهابیت نشر یافته است.
آنچه مسلّم است، رسیدن به اهداف مذکور نه یک امر ساده و سهل که معلول فعالیت ها و اقدامات مختلفی است که جز با همت والا و فعالیت بیشتر ما ممکن نخواهد شد و لذا مسلمّ است اگر تعجیل فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف به عنوان هدف واقعی و غایی ما برشمرده می شود و اگر رسیدن به رضایت ایشان واقعاً در دستور کار ما می باشد، انجام هر نوع فعالیتی در این زمینه جزء وظایف ما خواهد بود.
حال به عنوان نمونه مواردی از پیشنهادات و راهکارهای موردی که از جمعیت ها و اقشار مختلف جمع آوری شده است را به عنوان پیشنهاد خدمت شما ارائه می گردد و امید است این مختصر با همراهی شما شیعیان دلسوخته بسیار پخته تر و کامل تر گردد.
به امید عنایات خاصه حضرت ولی عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء

1

طرح جامع وهابیت شناسی (طرحی شبیه به طرح های حدیث راه عشق و ...)
البته به صورت بسیار آرام، روان و بر معیار حرکت های نرم ( فی المثل یک مجموعه چند صد نفری از جوانان (طلّاب و دانشجویان) جذب شده و در یک سال تحت آموزش های مختلف وهابیت شناسی قرار گرفته و سپس مورد آزمون قرار گرفته و با وسیله های مختلف مورد تقدیر قرار می گیرند مثلاً سفر 72 تن از آنها به زیارت عتبات عالیات و ... ).

2

تهیه انواع CDهای مختلف آموزشی در زمینه ترسیم چهره واقعی وهابیت ( به صورت صوتی و تصویری) برای مخاطبانی که قادر به مطالعه کتاب نیستند.

3

تهیه انواع CDهای مختلف آموزشی در زمینه پاسخگویی به شبهات وهابیت ( به صورت صوتی و تصویری) برای مخاطبانی که قادر به مطالعه کتاب نیستند.

4

نوشتن کتاب و یا تدوین طرح مطالعاتی در زمینه پاسخ به شبهات برای مراکز مجری که توانایی اجرای این طرح ها را دارا هستند ( در سراسر کشور).

5

برپایی انواع تجمع ها و راهپیمایی ها.

6

نامگذاری سالروز تخریب به روز جهانی مبارزه با تروریسم و وهابیت و درج آن در تقویم های رسمی دول مختلف.

7

اعلام عزای عمومی در سالگرد این فاجعه.

8

نامگذاری مراکر مختلف فرهنگی و علمی به نام مقدس این دو امام بزرگوار علیهما السّلام.

9

تشکیل انجمن های مختلف و NGO های مردمی در حمایت از اماکن مقدس در سراسر دنیا.

10

تجهیز حرم مطهر همة ائمه اطهار علیهم السّلام به وسایل مختلف امنیتی.

11

طرح دعوی حقوقی در دادگاه های مختلف بین المللی به خصوص دادگاه لاهه از مفتیان جسور وهابی که تخریب اماکن متبرکه و قتل شیعیان را تجویز می کنند.

12

نامگذاری خیابان، میدان، پل ها و ... در هر شهر به نام سامراء (همانطور که خیابانی با نام کوالالامپور داریم می توانیم ....).

13

تهیه انواع بروشورهای معرفی وهابیت در مراکز فرهنگی (کتابخانه ها، فرهنگسراها و ...) به وسیله شهرداریها.

14

معرفی و تبلیغات برای اعلام روزشمار برای اتمام بازسازی حرم عسگریین علیهما السّلام (با توجه به شروع این بازسازی).

15

اقدامات سریع برای اعزام زائران در حین بازسازی حرم.

16-

اقدامات سریع برای نظاره دقیق نمایندگان مراجع عظام تقلید از نحوه بازسازی و ... (تهیه فیلم و تصویر از گزارش هفتگی برای همگان).

17

انجام خیزش اینترنتی برای پاسخگویی به سایت های وهابیون (حک، احداث سایت و چت روم ...)

18

انجام خیزش اینترنتی برای پیگیری مسئله سامرا و پیگیری کشتار شیعیان در عراق به وسیله ارگانهای مختلف فرهنگی.

19

اطلاع رسانی دقیق برای عامة مردم از روند حادثه سامرا به صورت چاپ مجله و نشریه (عکس العملها، حوادث، برخوردها و ...)

20

اطلاع رسانی دقیق برای عامة مردم از عکس العمل علما، مراجع و نظام مجله و نشریه.

21

طراحی و چاپ پول رسمی کشور، بلیتهای مختلف، چکها و سفته ها از حرم خراب شده و بازسازی شدة سامرا (حداقل بلیط قطارها و اتوبوسهای شهری و ...).

22

ارسال ایمیل به صورت بمباران ایمیل خطاب به سازمان ملل متحد برای پیگیری و تسریع در امر سامرا.

23

ارسال ایمیل به صورت بمباران ایمیل خطاب به سفارت عربستان مبنی بر محکوم کردن علمای افراطی و جلوگیری از اقدامات وهابیت تکفیری.

24

ارسال انواع ایمیل ها و SMSها به همة مراکز دیپلماسی مرتبط با مقامات سعودی در جهت جنگ روانی بر علیه ایشان برای محکوم کردن وهابیت افراطی به عنوان تروریسم.

25

تهیه و ساخت نماد و تندیس سامرا در میادین مختلف شهرها.

26

برنامه ریزی جهت همایش های مختلف به صورت همراهی با علمای سنی الازهر و دیگر علمای سنی میانه رو برای جدایی بدنه اهل تسنن از وهابیت.

27

اجرای انواع برنامه های تلویزیونی و رسانه ای برای جایگزینی نقش اهل تسنن غیر وهابی به اهل تسنن سعودی و وهابی.

28

اجرای انواع همایشهای وحدت گونه برای بررسی و شناخت چگونگی جلوگیری از تکفیر.

29

بررسی و ترسیم چهره ی وهابیت شیعی (اندیشه های ضاله ای چون تفکرات سروش، کدیور ... )در زمینه تقلیل ابعاد واقعی شخصیت ائمه اطهار علیهم السّلام به شخصیت انسانهای عادی و ... .

30

اجرای انواع طرح های مختلف در جهت ترسیم و تعریف غیرت دینی برای حفاظت و حراست از اندیشه های دینی.

31

ایجاد بحث و دروس مختلف در زمینه شناخت و شناساندن وهابیت و پاسخگویی به شبهات وهابیت در کتاب های درسی مقاطع مختلف آموزشی.

32

اجرای برنامه های مختلف تلویزیونی برای شناساندن مستبصرین.

33

اجرای برنامه های مختلف تلویزیونی برای پاسخگویی به شبهات به صورت غیر مستقیم و اینکه لازم نیست دشمن معرفی شود بلکه فقط به تحلیل ابعاد مختلف اندیشه ها و فقه شیعی پرداخته و در خلال آن شبهات برطرف گردد.

34

تبدیل شور و احساسات شیعی در زمینه سامرا به زبانهای مختلف دنیا و ارسال اینترنت و ماهواره ها.

35

تهیه انواع کلیپ های تصویری و نماهنگ در زمینه غربت سامرا.

36

در زبان انداختن ابعاد حادثه برای رسانه ها در غالب اشعار و شعارها مثل خانه امام زمان علیه السّلام، خانه ای از خانه های پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم بارگاه دو امام شیعه، تخریب بارگاه نیمی از ائمه شیع، ... .

37

ایجاد کنفرانس بزرگ شیعه پژوهشی و ابداع جایزة سال برای این مسئله (چیزی شبیه نوبل فرهنگی).

38

انجام حرکت های مختلف زنجیرة انسانی و ... حرکت های نمادین برای پیگیری این حادثه توسط اقشار مختلف دانشجویان، کودکان و خردسالان، طلاب و ... .

39-

بحث های مختلف و تدوین کتاب و ... در زمینه ابعاد شخصیتی مرحوم میرزای شیرازی و اقدام ایشان در هجرت به سامرا و در همین Cdهای تحقیقی در مورد حوادث مربوط به زمان تخریب بقیع و اینکه بقیع هنوز خراب است و اگر هر کس وظیفه اش را انجام داده بود (دولت قاجار، روحانی و دانشگاهی و ...) اکنون بقیع اینگونه نبود، همان طور که اهل تسنن از تخریب جرم نبوی جلوگیری کردند.

40

مسابقه وبلاگ نویسی به مناسبت های مختلف (شهادت این دو امام و ولادت ایشان و سالروز تخریب حرمشان).

41

طراحی سایت های مرجع و مادر برای شناخت وهابیت برای مراجعه دیگر سایت ها و ... توسط ارگان های تخصصی ویژه مثل تبیان، دفتر رایانه ای حوزه علمیه اصفهان و ...

42

برگزاری انواع مناظره های علمی در دانشگاه ها برای شناساندن چهره واقعی وهابیت به دانشجویان.

43

انجام تحقیقات و نوشتن کتاب و تهیه Cd در زمینه شناخت اهمیت و جایگاه قبور، زیارت ائمه و حفظ و حراست از آن در اذهان مردم در طول قرنهای گذشته.

44

انجام تبلیغات برای طرح های ختم صلوات و دعا برای ظهور امام عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء برای ریشه کنی دشمنان و ظالمان و عوامل فاجعه سامرا.

45

طرح های تبلیغی برای تقدیر و تشکر از گروه های سنّی میانه رو و حافظ وحدت.

46

انجام انواع تبلیغات اینترنتی و ماهواره ای برای اثبات اینکه شیعه فرای از ملیتش در مورد بارگاه حرم ائمه اطهار علیهم السّلام حق دارد و می تواند خواسته هایی را ارائه کند و یا ... (حق فرامرزی شیعیان برای پاسداری از حرم اهل بیت علیهم السّلام).

47

یادآوری و تبلیغ یادآوری این موضوع در دعای ندبه ها و ندبه خوان ها (چاپ کتابهای دعای ندبه و زیارت با طراحی حرم سامرا و شعارها و شعرهای مربوط به آن).

48

تهیه و طراحی انواع نمایشگاه های پوستر و نصب در دانشگاه ها، حوزه ها و ... برای ترسیم مسئله سامراه چهره وهابیت.

49

جمع آوری طومار برای درخواست از صدا و سیما برای رفع نقص و نقصان شدید نسبت به ضعف در پوشش اخبار مربوط به سامرا، وهابیون و همچنین درخواست از ایشان برای بردن نام شهید برای کشته شدگان شیعه عراقی در عملیات های انتحاری عراق بر ضدّ شیعیان (اینکه نمی گویند خیلی عجیب است؟).

50

جمع آوری طومار برای درخواست از مقتدا صدر و یا ... برای برپایی راهپیمائی و تظاهرات به سمت سامرا در مناسبت های مختلف و به خصوص سالگرد تخریب.

51

چاپ پوسترهای مختلف از این حرم و حرم کاظمین و دیگر حرمهایی که در تصاویر کمتری در مقابل دیدگان مردم هستند.

52

تبلیغ یک طرح مبنی بر اینکه در روز تخریب سامرا همه بر سر در خانه ها پرچم سیاه بزنند.

53

درخواست توضیح به صورت طومار و نامه از دستگاه دیپلماسی مبنی بر اینکه در این چند ساله برای پیگیری این حادثه چه اقداماتی صورت داده اند و ارائه گزارش آن به مردم.

54

آماده داشتن انواع طرح های ساختمانی برای تأسیس بازارها، مجتمع های تجاری و جهت اطراف حرم سامرا

55

نامگذاری دهه سوم محرم به دهه عسکریین در رسانه ها و تقویم ها (سالروز تخریب 23 محرم).

56

برگزاری سفرهای دوچرخه سواری و یا ... با هماهنگی تربیت بدنی به منظور بزرگداشت این روز (سالروز تخریب) به سمت دفتر سازمان ملل برای تحریم و محکوم کردن حادثه.

57

برگزاری کنفرانسهای بزرگ بین المللی در داخل و خارج از ایران (خارج به وسیله رایزنهای فرهنگی ایران در سفارت خانه ها) برای ترسیم قباحت تخریب اماکن مقدسه در اذهان دنیا و ...

58

ساخت بازی های رایانه ای جلوگیری از تخریب یک مکان مقدس و مبارزه با تروریستها برای کودکان.

59

برگزاری یک جلسه با ریاست سازمان صدا و سیما که گویا به اهمیت حادثه به صورت کامل واقف نیستند با علما و روحانیون و درخواست جدی از ایشان برای ساپور تبلیغاتی و تصوری و برنامه سازی (سریال ها و فیلم ها و ...).

60

گویا بعضی از وهابیون در بین بقیه متعادل شده اند و بعضاً نظرات جدیدی پیدا کرده اند و سخت با سلفی ها و کسانی که فقط به قبرها اشکال می کنند مخالفت می ورزند. ایجاد شکاف بیشتر در میان آن ها به وسیله تبلیغات.

61

تلاش برای انتخاب سامرا به عنوان پایتخت فرهنگی و مذهبی جهان اسلام در یک سال.

62

تلاش برای حضور اسقف ها و پدران روحانی مذاهب دیگر در تجمعاتی که به این منظور برگزار می شود.

63

درخواست نامگذاری سالها (سال آینده) و یا ... به نام سال ائمه عسکریین علیهما السّلام.

64

برگزاری انواع تجمع ها در مقابل سفارت عربستان در تهران و دیگر پایتخت ها در سالروز تخریب.

65

طراحی و چاپ انواع کتاب داستان برای کودکان و خردسالان برای شناساندن سامرا به عنوان محل تولد و میلادگاه و خانة امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف.

66

تبلیغ برای کشاندن مؤسسات مختلفی که در زمینه مهدویت فعالیت می کنند برای بررسی و پرداختن به حادثه سامرا و انجام اقدامات رسانه ای و خبری و پژوهشی در آن مراکز.

67

نصب یادمان (عکس و یا ...) تخریب خانة امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف در همة مهدیه های سراسر کشور و دنیا.

68

چاپ کتابهای شعر برای مداحان اهل بیت علیهم السّلام سراسر کشور در زمینه مصیبت وارده (برای اینکه مواد اولیه برای مداحی تأمین باشد).

69

چاپ کتابهای شعر برای مداحان سراسر کشور در زمینه مولودی ها و عزاداریهای این دو امام بزرگوار علیهما السّلام.

70

طراحی تورهای زیارتی ویژه در سالروز تخریب سامرا از همه شهرهای جهان برای زیارت این بارگاه هر چند تا پشت مرزها بیایند و نتوانند به زیارت برسند.

71

انجام انواع بزرگداشت های روز تخریب بقیع (هشت شوال) و همراه کردن برنامه های آن با بحث تخریب سامرا و ایجاد بغض بر علیه دشمنان در اذهان.

72

ساخت بنای حرم مطهر بقیع (بر اساس عکسهای باقیمانده) به عنوان مسجد در هر شهر.

73

چاپ آلبوم ها و تصاویر مقایسه ای از حرم های قدیمی و جدید ائمه اطهار علیهم السّلام و نشان دادن تلاش و کوششی که در طی قرنها مردم برای تعظیم عظمت شعار اهل بیت علیهم السّلام لحاظ کرده اند.

74

انجام فعالیت های پژوهشی و چاپ کتاب و Cd و ... در زمینه تدوین آثار پیرامون موضوع تخریب حرم ائمه علیهم السّلام مثل حرم امام حسین علیه السّلام در طول تاریخ تا برسد به حرم عسکریین علیهما السّلام در زمان حاضر.

75

درخواست خلق آثار هنری از هنرمندان بزرگ مثل جناب آقایان فرشچیان، مجید مجیدی، آهنگسازان، قلمزنها و آثار دستی و ... .

76

انجام فعالیت های پژوهشی و چاپ کتاب و Cd و ... در زمینة بحث خصوصیات آخرالزمان و انطباق تخریب سامرا با علائم آن.

77

انجام و ایجاد یک رسم و عادت عرفی برای دادن نذری در روز حادثه سامرا برای ظهور آقا امام زمان علیه السّلام در کنار امامزاده ها و حسینیه ها.

78

انجام پژوهش ها و تهیه کتابها و Cdهای تصویری در زمینه خصوصیات یاران واقعی اهل بیت علیهم السّلام و خصوصیات واقعی یک شیعه و همچنین ناراحتی ها و نگرانی های حضرت امیرالمومنین علی علیه السّلام در مورد نارضایتی از یاران خویش و محکم بودن یاران معاویه علیه اللعنه و اینکه همیشه روز آزمایش است.

79

تأسیس اتاق های فکری – پژوهشی ویژه در حوزه های علمیه برای انجام وظیفه ای که این ارگان بر دوش دارد.

80

تهیه طومارهای بلند و درخواست عمومی از رئیس جمهور برای تأسیس یک گروه ویژه صرفاً برای پیگیری بازسازی سامرا.

81

تأسیس محل ها و صندوق های داخلی در ایران برای تأمین هزینه های مادی نگهبانان و مخارج حفاظت از همه حرم ها به صورت جداگانه از کار عتبات.

82

درست کردن نمایش و فیلمنامه زندگینامه محمد بن عبدالوهاب بر اساس کتاب مسترهمفر (تولد وهابیت).

83

برگزاری نمایشگاه عکس هفته ای از روند بازسازی سامراء در یک سایت و یا شبکه ماهواره ای و یا ...

84

درخواست علما و مراجع نظام تقلید از وزارت اطلاعات برای پیگیری دقیق حوادث پشت پرده در مورد تهدیداتی که حرم های اهل بیت علیهم السّلام را تهدید می کند.

85

تشکیل NGOهای مختلف غیر دولتی و فراملی برای هر یک از اهداف و عناوین پیگیری مسئله سامرا و به خصوص محکوم کردن وهابیت افراطی و تروریسم (طراحی یک آرم و نماد جهانی برای مبارزه با وهابیت، مثل نمادی که برای صلح جهانی وجود دارد).

86

انجام فراخوانهای کتاب نویسی و مقاله نویسی در مورد شخصیت حضرت عسکریین علیهما السّلام و همچنین در مورد مادر و عمّة امام زمان علیه السّلام (چیزی مثل همایش اهل قلم).

87

طراحی یک دعا بعد از نمازهای یومیه در کنار بقیه دعاها برای نابودی وهابیت و یا حفاظت از حرمهای اهل بیت علیهم السّلام

88

انجام پژوهش و چاپ کتاب و Cd در مورد تعریف شعائر الهی و همچنین معنای هتک حرمت و اینکه خراب کردن سامرا، خراب کردن یک ساختمان نبود بلکه ... .

89

معرفی و شناسایی ابعاد حرکت وهابیون در همه کشورهای جهان مثل عبدالملک ریگی در ایران، بن لادن، و طالبان در افغانستان، هجوم وهابیت در مالزی و اندونزی و نهایتاً در آسیای جنوب شرقی و آفریقا، به صورت نمایشگاه یا ترسیم Cd صوتی و تصویری.

90

معرفی اندیشة ناب تشیع در احترام به تفکرات و اندیشه های دیگران و نوع برخورد زیبای ائمه اطهار علیهم السّلام با بقیه تفکرها و حتی برخوردهای زشت در مقابل تفکرات و اندیشه های خشن رهبران دیگر مذاهب و ترسیم چهره زیبای تشیع و اسلام ناب.

91

تأسیس و یا نامگذاری هیئات مذهبی با عنوان دو امام مدفون در سامرا علیهم السّلام و یا نام مادر و عمّه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف.

92

ساخت شهرک هایی به نام سامرا در کنار کلانشرها، نامگذاری این عنوان و یا نام دو امام مدفون در سامرا علیهم السّلام برای این شهرک ها.

93

برگزاری و برپایی نمایشگاه های دائمی در کنار حرم مطهر رضوی علیه السّلام در ایران و حرم امام حسین علیه السّلام در عراق و یا در قم در مورد سامرا و نامگذاری یکی از صحنه ها (همانطور که صحن قدس داریم) به نام سامرا و بقیع.

94

تهیه انواع جزوات و کتابهای آموزش از جنایات و شبهات وهابیت برای زائران حج و عمره بخصوص عمره های دانش آموزی و دانشجویی.

95

انجام پژوهش و چاپ کتاب و Cd در مورد بقاع متبرکه خراب شده در مکه و مدینه به دست وهابیون و تحلیل علت تخریب آنها و ... (علل واقعی – تحلیل روانشناسانه از علل بغض و کینه نسبت به این حرمها).

96

انجام انواع حرکت های بزرگ مثل رزمایش ها، همایش ها، و... به صورت همراه و همزبان با کشورهای سنّی

97

جمع آوری طوهارهای بین المللی (حتی اگر فقط شیعیان جهان امضا کننده آن باشند) برای عربستان و درخواست ساخت بقعه و بارگاه برای بقیع ( هر چند امکان عملی شدنش بعید باشد ولی بر سر دهان افتادن آن برای جلوگیری از اقدامات بعدی مفید به نظر می رسد).

98

در دست گرفتن قسمت image سایت های google و yahoo به این صورت که کلمات مختلف و متعددی را اگر در آن جستجو کنیم عکس های سامرا و طرح های گرافیکی در این زمینه بر روی صفحه بیاید (هم اکنون عکس های مربوط به سامرا بسیار کم است).

99

انجام پژوهش و تهیه و چاپ کتاب در زمینه ابعاد مسئله جهاد، مباح بودن خون چه کسانی؟ ابعاد خشونت و استفاده از جهاد و ... در پیشبرد اهداف اسلامی.

100

نوشتن طومار و نامه به ستاد نماز جمعه های سراسر کشور برای اعتراض به عدم اعلام سالروز قمری تخریب سامرا و درخواست اعلام و پافشاری و انجام برنامه های مختلف در زمینه سالگرد قمری و شمسی و میلادی سامرا در نماز جمعه ها.

101

نصب تصاویر تخریب شده سامرا در اماکن پر رفت و آمد (ورزشگاه ها و ... ) همراه با شعارهای تعجیل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف

102

ایجاد یک اتاق دائمی برای بحث پیگیری فرهنگی و ساپورت تبلیغات مسئله بقیع، سامرا و مظلومیت شیعیان در ادارات رفاهی – تفریحی شهرداری های کشور.

در پایان

در پایان پس از سپاس و تشکر از وقتی که برای مطالعه این جزوه صرف نمودید عنوان می داریم در بیان این نکات هیچ گونه مصلحت اندیشی و یا اولویت بندی خاصی لحاظ نشده و لذا در انجام هر یک از این موارد دقت بیشتر و انجام اقدامات مختلف در زمینه لحاظ کردن مصالح موجود قابل توجه و بررسی است. همچنین بیان این موارد به این معنی نیست که موارد دیگری وجود ندارد و قابل پیشنهاد نیست.
بلکه این موارد حاصل یکسال هم اندیشی اساتید دانشگاه، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه می باشد و در صورت وقت گذاشتن و بررسی بیشتر قابلیت تکمیل و پخته تر شدن را داراست.
با تشکر و با درخواست عنایات خاصّه حضرت ولی عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء

درباره مركز تحقيقات رايانه‌اي قائميه اصفهان

بسم الله الرحمن الرحیم
جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ في سَبيلِ اللَّهِ ذلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ (سوره توبه آیه 41)
با اموال و جانهاى خود، در راه خدا جهاد نماييد؛ اين براى شما بهتر است اگر بدانيد حضرت رضا (عليه السّلام): خدا رحم نماید بنده‌اى كه امر ما را زنده (و برپا) دارد ... علوم و دانشهاى ما را ياد گيرد و به مردم ياد دهد، زيرا مردم اگر سخنان نيكوى ما را (بى آنكه چيزى از آن كاسته و يا بر آن بيافزايند) بدانند هر آينه از ما پيروى (و طبق آن عمل) مى كنند
بنادر البحار-ترجمه و شرح خلاصه دو جلد بحار الانوار ص 159
بنیانگذار مجتمع فرهنگی مذهبی قائمیه اصفهان شهید آیت الله شمس آبادی (ره) یکی از علمای برجسته شهر اصفهان بودند که در دلدادگی به اهلبیت (علیهم السلام) بخصوص حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهره بوده و لذا با نظر و درایت خود در سال 1340 هجری شمسی بنیانگذار مرکز و راهی شد که هیچ وقت چراغ آن خاموش نشد و هر روز قوی تر و بهتر راهش را ادامه می دهند.
مرکز تحقیقات قائمیه اصفهان از سال 1385 هجری شمسی تحت اشراف حضرت آیت الله حاج سید حسن امامی (قدس سره الشریف ) و با فعالیت خالصانه و شبانه روزی تیمی مرکب از فرهیختگان حوزه و دانشگاه، فعالیت خود را در زمینه های مختلف مذهبی، فرهنگی و علمی آغاز نموده است.
اهداف :دفاع از حریم شیعه و بسط فرهنگ و معارف ناب ثقلین (کتاب الله و اهل البیت علیهم السلام) تقویت انگیزه جوانان و عامه مردم نسبت به بررسی دقیق تر مسائل دینی، جایگزین کردن مطالب سودمند به جای بلوتوث های بی محتوا در تلفن های همراه و رایانه ها ایجاد بستر جامع مطالعاتی بر اساس معارف قرآن کریم و اهل بیت علیهم السّلام با انگیزه نشر معارف، سرویس دهی به محققین و طلاب، گسترش فرهنگ مطالعه و غنی کردن اوقات فراغت علاقمندان به نرم افزار های علوم اسلامی، در دسترس بودن منابع لازم جهت سهولت رفع ابهام و شبهات منتشره در جامعه عدالت اجتماعی: با استفاده از ابزار نو می توان بصورت تصاعدی در نشر و پخش آن همت گمارد و از طرفی عدالت اجتماعی در تزریق امکانات را در سطح کشور و باز از جهتی نشر فرهنگ اسلامی ایرانی را در سطح جهان سرعت بخشید.
از جمله فعالیتهای گسترده مرکز :
الف)چاپ و نشر ده ها عنوان کتاب، جزوه و ماهنامه همراه با برگزاری مسابقه کتابخوانی
ب)تولید صدها نرم افزار تحقیقاتی و کتابخانه ای قابل اجرا در رایانه و گوشی تلفن سهمراه
ج)تولید نمایشگاه های سه بعدی، پانوراما ، انیمیشن ، بازيهاي رايانه اي و ... اماکن مذهبی، گردشگری و...
د)ایجاد سایت اینترنتی قائمیه www.ghaemiyeh.com جهت دانلود رايگان نرم افزار هاي تلفن همراه و چندین سایت مذهبی دیگر
ه)تولید محصولات نمایشی، سخنرانی و ... جهت نمایش در شبکه های ماهواره ای
و)راه اندازی و پشتیبانی علمی سامانه پاسخ گویی به سوالات شرعی، اخلاقی و اعتقادی (خط 2350524)
ز)طراحی سيستم هاي حسابداري ، رسانه ساز ، موبايل ساز ، سامانه خودکار و دستی بلوتوث، وب کیوسک ، SMS و...
ح)همکاری افتخاری با دهها مرکز حقیقی و حقوقی از جمله بیوت آیات عظام، حوزه های علمیه، دانشگاهها، اماکن مذهبی مانند مسجد جمکران و ...
ط)برگزاری همایش ها، و اجرای طرح مهد، ویژه کودکان و نوجوانان شرکت کننده در جلسه
ی)برگزاری دوره های آموزشی ویژه عموم و دوره های تربیت مربی (حضوری و مجازی) در طول سال
دفتر مرکزی: اصفهان/خ مسجد سید/ حد فاصل خیابان پنج رمضان و چهارراه وفائی / مجتمع فرهنگي مذهبي قائميه اصفهان
تاریخ تأسیس: 1385 شماره ثبت : 2373 شناسه ملی : 10860152026
وب سایت: www.ghaemiyeh.com ایمیل: Info@ghaemiyeh.com فروشگاه اینترنتی: www.eslamshop.com
تلفن 25-2357023- (0311) فکس 2357022 (0311) دفتر تهران 88318722 (021) بازرگانی و فروش 09132000109 امور کاربران 2333045(0311)
نکته قابل توجه اینکه بودجه این مرکز؛ مردمی ، غیر دولتی و غیر انتفاعی با همت عده ای خیر اندیش اداره و تامین گردیده و لی جوابگوی حجم رو به رشد و وسیع فعالیت مذهبی و علمی حاضر و طرح های توسعه ای فرهنگی نیست، از اینرو این مرکز به فضل و کرم صاحب اصلی این خانه (قائمیه) امید داشته و امیدواریم حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف توفیق روزافزونی را شامل همگان بنماید تا در صورت امکان در این امر مهم ما را یاری نمایندانشاالله.
شماره حساب 621060953 ، شماره کارت :6273-5331-3045-1973و شماره حساب شبا : IR90-0180-0000-0000-0621-0609-53به نام مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان نزد بانک تجارت شعبه اصفهان – خيابان مسجد سید
ارزش کار فکری و عقیدتی
الاحتجاج - به سندش، از امام حسین علیه السلام -: هر کس عهده دار یتیمی از ما شود که محنتِ غیبت ما، او را از ما جدا کرده است و از علوم ما که به دستش رسیده، به او سهمی دهد تا ارشاد و هدایتش کند، خداوند به او می‌فرماید: «ای بنده بزرگوار شریک کننده برادرش! من در کَرَم کردن، از تو سزاوارترم. فرشتگان من! برای او در بهشت، به عدد هر حرفی که یاد داده است، هزار هزار، کاخ قرار دهید و از دیگر نعمت‌ها، آنچه را که لایق اوست، به آنها ضمیمه کنید».
التفسیر المنسوب إلی الإمام العسکری علیه السلام: امام حسین علیه السلام به مردی فرمود: «کدام یک را دوست‌تر می‌داری: مردی اراده کشتن بینوایی ضعیف را دارد و تو او را از دستش می‌رَهانی، یا مردی ناصبی اراده گمراه کردن مؤمنی بینوا و ضعیف از پیروان ما را دارد، امّا تو دریچه‌ای [از علم] را بر او می‌گشایی که آن بینوا، خود را بِدان، نگاه می‌دارد و با حجّت‌های خدای متعال، خصم خویش را ساکت می‌سازد و او را می‌شکند؟».
[سپس] فرمود: «حتماً رهاندن این مؤمن بینوا از دست آن ناصبی. بی‌گمان، خدای متعال می‌فرماید: «و هر که او را زنده کند، گویی همه مردم را زنده کرده است»؛ یعنی هر که او را زنده کند و از کفر به ایمان، ارشاد کند، گویی همه مردم را زنده کرده است، پیش از آن که آنان را با شمشیرهای تیز بکشد».
مسند زید: امام حسین علیه السلام فرمود: «هر کس انسانی را از گمراهی به معرفت حق، فرا بخواند و او اجابت کند، اجری مانند آزاد کردن بنده دارد».