حقایق انتظار پایانی

مشخصات کتاب

نویسنده : عباسعلی حقیقی زاده
ناشر : مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان

پیشگفتار

بسم الله الرحمن الرحیم
ان الله وملائکته یصلون علی النبی یا ایها الذین آمنو صلوا علیه و سلمو تسلیما اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم وَاَلعَنَ عَدُوهم
بعد الحمده و الصلوه:وظیفه هر مسلمانی است که دین خود را به اسلام و تشیع ادا کند و معارف و احکام الهی را به دیگران ابلاغ کند که گفته‌اند:
"اذا عرفو الناس معانی کلامنا لاتبعونا " اگر مردم زیبایی‌های کلام ما را بشناسند، از ما پیروی خواهند کرد و بحمدالله خداوند به جناب آقای حقیقی زاده توفیق عنایت فرموده کتاب‌ها و جزواتی را در این زمینه گردآوری کنند تا مردم بیشتر به مبانی و دستورات اسلام آشنا شوند. خداوند بر توفیقات ایشان بیفزاید و مشمول عنایت حضرت بقیه الله (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) قرار گیرند.
والسلام
15رمضان المبارک 1425/الحاج سید حسن فقیه امامی

مقدمه

پس از رسالت حضرت ختمی مرتبت و آن همه آزار و اذیت بوجود مبارک آن حضرت و شکنجه‌های افزون بر طاقت انسانها و اعمال خشونت و بدرفتاری به یاوران حق جُوی آن حضرت، در فتح مکه مکرمه، اسلام، قوت گرفت و با وجود الطاف حضرت رسول اکرم و اِیمِن قرار دادن مسجدالحرام و منازل مردم حتی منزل ابوسفیان و هدایت انسان‌هایی که زندگیشان در قتل و کشتار و دزدی و فرزند دختر را زنده به گور کردن و هزاران گناه دیگر که قلم توان نوشتن آنها را ندارد، انسانهایی را که اُسوده بودند مانند حضرت علی علیه‌السلام. حضرت خدیجه و حضرت زهرا علیها سلام و حسنین را گل سرسبد اهل البیت معرفی نمودند و مزد رسالت خود را مودت و دوستی ایشان قرار دادند نه توقعات مادی (و این درخواست بنا به فرمان الهی بود) متاسفانه پس از رحلت (یا شهادت) حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم بجای عمل به دستورات آن بزرگوار نقشه‌های شومی که از روز غدیر خم طراحی شده بود به اجرا درآمد و اولین قدم شوم منافقان، انتخابات سقیفه بود که ضربه‌های جبران ناپذیری را بر پیکر اسلام فرود آورد و هم اکنون جای زخمهای آنرا بر پیکر امت اسلام احساس می‌کنیم و منافقانی که اولین قدم انحرافی را پایه گذاری کردند تا ظهور بقیه الله اعظم در تمامی گناهان بدعت گذاری ازل وابد انسانها ، شریک و سهیم خواهند بود. چرا ؟!!...........
چون انسان با بینش محدود و دانش ناچیز خود، قادر نیست رهبری انتخاب کند که بتواند جهان را اداره کند، زیرا در برابر تمایلات نفسانی و پُستهای فریبنده جهانی از خود ضعف نشان می‌دهد. برکزیدگان حضرت موسی علیه‌السلام همگی دچار عذاب الهی شدند و منتخبان مردم، قابل خریدن هستند، منتها قیمتهایشان فرق می‌کند. مگر افراد قلیل، و برگزیدگان خداوند متعال که انبیاء و ائمه اطهار می‌باشند و صفحات زرین تاریخ بشری را به خود اختصاص داده اند و در این راستا مراجع محترمی که بطور خاص یاعام موردتأیید ائمه قرارگرفته اند دارای سابقه درخشان و پراز ایثار وازخودگذشتگی، مساوات، حریت، صفا، مهر و عواطف انسانی بوده وپیروان حقیقی همه ادیان آسمانی در زمان خودشان هیچگونه اختلافی با یکدیگر، در مورد انتخاب پیامبر یا جانشین او نداشته و ندارند (لا نفرق بین احد من رسله و قالو سمعناواطعنا. . .).
امام صادق علیه‌السلام آیه هُدًی للمتقین را شیعیان علی‌ابن ابیطالب را معرفی می‌نمایند و آیه الذین یؤمنون بالغیب را اشاره به غیبت حضرت مهدی علیه‌السلام می‌دانند، که ایشان دارای امت معدود، ابدال، اخیار و اوتاد هستند. بطور خلاصه یاران امام زمان که 313نفر هستند و همچون ابر پاییزی در یکساعت گرد هم می‌آیند را امت معدود می‌گویند و ابدال آنحضرت 30 نفرند (که دلهایشان چون قلب ابراهیم خلیل است) هرگاه یکی از آنها بمیرد خداوند یک نفر دیگر را بجای او می‌گمارد و اخیار و اوتاد هر کدام 30نفرند ودر خدمت ولی عصر بقیه الله اعظم هستند که خداوند بوسیله آنها از وجود مقدس آن مهر تابان رفع غربت می‌کند. قدرت حضرت مهدی آنچنان است که با یکدست بلندترین رخت را (باذن ا. . .)از ریشه بیرون می‌آورند و پیروان آن بزرگوار هر کدام نیرو صد مرد را خواهند داشت.
هدف از جهانی شدن حکومت مهدی عجل‌الله‌تعالی فرجه الشریف
هدف از جهانی شدن، حکومت دوازدهمین اختر تابناک ولایت، حکومت فرهنگ قرآن و سنت عدالت وامنیت وفقرزدائی و دوستی و برادری به جای دشمنی است. وجایگزین نمودن تقوا به جای ارزشهای مادی وناسیونالیسم‌ها و تبعیض نژادی‌ها و استعمار و استحمار و لائیک‌ها وبی تقوایی‌ها است.
برای جهانی شدن باید برنامه ریزی کرد، افرادی شایسته و نخبه و ذیصلاح را آموزش داد و برای تصمیم گیری آن نظام جهانی را حالت آماده باش داد.
بشر فعلی با همه پیشرفت‌های علمی و تکنیکی تشنه معنویت شده، به طوری که دانشمندان و محققان باپی بردن به وجود خدای باری تعالی از بین ادیان مختلف اسلام، مکتب شیعه را علمی و عقلی و تکامل یافته تشخیص داده‌اند. که با رو آوردن به معنویت شیعه، جامعه نگری و جهانی شدن حکومت‌ها را جایگزین، بخش‌گرایی و تفرقه‌گرایی می‌دانند و هم اکنون انقلابات شرق وغرب و اروپا حاکی از نیاز حکومت عدل جهانی است.زیرااصحاب امام حسین علیه السلام الگوی یاران جضرت مهدی(عج)خواهندبود.
به امید روزی که ظهور حضرت بقیه ا. . . از درگاه الهی صادر شود و آرزوی بشریت که جامعه ای برمبنای عدالت وامنیت وفقرزدائی و تقوا ودوستی ومحبت است رهنمای بشریت شود ان شاءالله.

ظهورو حضور

ای سلیمان موری آمد دربرت رَد مکن آنرا بجان مادرت
آمدم درد، مرا درمان کنی درخور لطفت به من احسان کنی
ای پناه انبیاء دستم بگیر یادگار اولیاء دستم بگیر
نیست مستغنی از توام یک نفس دست من گیرد و بفریادم برس
ای حجه ابن الحسن ترا غایب نامیده اند، چون ظاهر نیستی، نه اینکه حاضر نباشی، غیبت به معنای حاضر نبودن، تهمت ناروائی است که به تو زده اند و آنانکه به این پندارند فرق میان ظهور و حضور را نمیدانند.
دلشدگانی که هر صبح وشام ترا می‌خوانند ظهورت را از خدا می‌طلبند نه حضورت را وقتی (انشاءا. . .)ظاهر می‌شوی. و همه انگشت حیرت به دندان می‌گزند، با تعجب می‌گویند که ترا پیش از ان هم دیده اند، وراست می‌گویند، چرا که تو در میان مائی، زیرا امام مائی ؛ جمعه که از راه می‌رسد، صاحبدلان، دل از دست می‌دهند و قرار از کف می‌نهند و قافله دلهای بی قار روی به قبله می‌کنند و آمدنت را به انتظار می‌نشینند و اینک ای قبلهِ هر قافله و ای شبروان را مشعله، در آستانه آدینه‌ای دیگر با دلدادگان دیگر از خیل منتظرات سرود انتظار را زمزمه می‌کنیم.
اللهم کن لولیک الحجه بن الحسن العسکری صلواتک علیه و علی آبائه فی هذه الساعه و فی کل الساعه ولیاً و حافظاً و قائداً و ناصراً ودلیلاً و عیناً حتی تسکنه ارضک طوعاً و تمتعه فیها طویلاً
قال امام زین العابدین علیه‌السلام: من ثبت علی موالاتنا فی غیبه قائماً، اعطاءالله، اجره الف شهید، مثل شهداء بدر.
حضرت سجاد علیه‌السلام می‌فرمایند:هر کس در زمان غیبت قائم ما در محبت و ولایت ما ثابت قدم بماند، خداوند به اوپاداش هزار شهید از شهدای بدر عنایت فرماید.
و باید توجه داشت کسیکه منتظر ظهور آن دادگستر جهانی است بمقدار طاقت خود در پیاده کردن اهداف عالیه آنحضرت باید تلاش کند و خود فردی صالح باشد.
از طرف دیگر شیعه نماینده اهلبیت است و از معصوم رسیده است اگر در شهری که صدهزار نفر جمعیت دارد شیعیان ما از بهترین افراد آن شهر محسوب می‌شوند و در حفظ شئونات اهلبیت می‌کوشند.
معصوم می‌فرمایند:
لا یدخُل اَلجَّنهً اِلّا مَن عَرَفَهُم وَ عَرَفُوهُ وَلا یخُلُ النّارَ الّا مَن أنکَرَهُم وَ اَنکَرُوه
بهشتی آن کسی است که امامان را به امامت بشناسد و امامان هم او را به اطاعت بشناسند.
جهنمی آن کسی است که امامان را به امامت نپذیرد وامامان هم او را به اطاعت نپذیرند (مثل امام جماعت در قالب کوچکش)
در زیارت جامعه کبیره می‌خوانیم در توصیف ائمه اطهار
خَلَقَکُمُ الله اَنوارَّ فَجعَلَکُم بِعَرشِه مُحدِقین
خداوند متعال شما را از انواری آفریده و محیط به عرش خودش قرار داده
وَاَشباحَ اَلعرشِ المجید، اینها کسانی هستند که به احاطه به عرش مجید داشته‌اند. و در هر زمان خلیفه الله هستند. (اِنی جاعِلٌ فی الارض خلیفه) وغایت و هدف حکیمانه از آفرینش پروردگار در آیه: وَ ما خلقناَ السماوات والارض وَما بنهما اِلا بالحق (سوره احقاف آیه 3)
چهره گُل، باغ و صحرا را گُلستان می‌کند
دیدن مهدی، هزاران درد، درمان می‌کند
مُدَعی گوید که از یک گُل نمی‌گردد بهار
من گُلی دارم که عالم را گلستان می‌کند

مهدویت

مسئله مهدویت از صدر اسلام تا زمان حضرت امام حسن عسکری روحی له الفداک مطرح بوده و در این رابطه از قول مبارک حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و ائمه معصومین علیه‌السلام به مناسبتهایی عنوان شده که چنانچه بخواهیم احادیث و روایات آنرا جمع آوری کرده و بچاپ رسانیم، بیش از دو یا سه جلد کتاب خواهد شد.
ولی از آنجایی که عاشقان حضرتش مصداق:العاقل یکفیه الاشاره، مطلب را خواهند گرفت و عقل، ایشان را به خیر هدایت خواهد نمود(به عکس جهل، انسان را به شر هدایت می‌کند)لذا یک ایرادی که به آن حضرت می‌گیرند جواب خواهیم داد وآن طول عمر مبارک ایشان است.
آن حضرت در نیمه شعبان سال255 هجری قمری متولد شدند و پس از غیبت صغری تا کنون در پس پرده غیبت هستند. ایشان مدت 68 سال در غیبت صغری بوسیله چهار نفر از سفرای خود احکام را به مردم می‌رساندند و پس از آن در نیمه شعبان 328 پس از وفات علی بن محمد سمری آخرین سفیر آن جناب غیبت کبری شروع شد تاکنون.
لقب ایشان مهدی، کنیه ایشان ابوالقاسم، نام پدر حسن و نام مادرشان نرجس، مدت رهبری از سال 260 هجری شروع شده تاکنون عمر ایشان 1170 سال است که با حسابهای عادی که متوسط عمر انسان حدوداً صدسال است از نظر علمی نمی‌خواند و بسیاری منکرزنده بودن ایشان شده‌اند. (دلیل آن واضح است چون این افراد توحیدشان ناقص است).
ولی با قدرت الهی که نشانه، ان الله علی کل شی قدیر (همانا خداوند به هر کاری توانا است).
هیچگونه منافاتی ندارد. از طرف دیگر مسئله حضرت یونس پیامبر، که در شکم ماهی قرار گرفت و در تاریکیهای دریا ،اقرار به ترک اولی خود نمود و پس از استغاثه بدرگاه احدیت (فستجبنا له و نجیننا من الغم) پس او را نجات از آن غم دادیم) و به ماهی دستوردادیم او را به لب ساحل بیرون بیندازد که این مطلب در سوره صافات آمده چنانچه استغاثه نکرده بود، الی یوم یبعثون در شکم ماهی او را نگه می‌داشتیم.
حال باید قبول کرد که اگر به حکمت الهی پنج هزار سال هم طول بکشد باز نباید به شک و تردید در قدرت الهی افتاد، زیرا به سادگی امکان محو بشریت و ایجاد بشر دیگر، برای خداوند متعال تحقق می‌پذیرد که میفرماید:اذا اراد شیئاً کُن فیکون و این تمهیدات و قید وبندهای مادی و تفاوتهای ظاهری همه وهمه جهت امتحان بشر است ،تا بیازماید ما را و آزمون موقعی تحقق پذیرد که از استاد و کتاب و جزوه وغیره استفاده نشود و از معلومات و محفوظات خود، جواب دهنده امتحان بعمل می آید تا نمره بگیرد.
لذا چنانچه استفاده از استاد و کتاب وجزوه مجاز باشد. امتحان دیگر مفهومی نخواهد داشت. بهمین دلایل فقر وثروت، مستعد و کودن بودن، مقام داشتن یا نداشتن، سالم بودن یا نبودن(اگر از نوع کفاره ای نباشد)اگرچه مثبت آنها بهتر است ولی برای مومن با وجود نقص هم دارای نشاط است و از کسالت دوری میکند زیرا یکی از نشانه‌های ایمان وجود نشاط و شادابی در ظاهر شخص است و نواقص زندگی را بعنوان امتحان می‌نگرند نه عامل نقص و قرآن می‌فرماید:فَاِنَ اَولی الله لا خوفٌ علیهم و لا هم یحزنون (همانا دوستان خدا(وپیروان چهارده معصوم)نه ترسی دارند و نه غمی)
مطلب دیگر در دیدن حضرت بقیه الله الاعظم است که چرا ما ایشان را براحتی ملاقات نمی‌کنیم؟
جواب اینکه وجود ایشان همانند وجود خورشید در روزهای ابری است. آیا هیچ عاقلی منکر خورشید میشوداز طرف دیگر در دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم. هزاران امواج صوتی، تصویری است که شامل VHFوUHF برحسب کیلوهرتز تا مگاهرتز است و فقط امواج صوتی راکه در حد معین است و گوش انسان آنرا تحریک می‌کند وتحمل آن بسادگی امکان پذیر باشد را می‌توان شنید. حالا بالاتر و پائین تر امواج را می‌توان تکذیب کرد؟در صورتیکه با وجود دستگاههای گیرنده موردنظر، آن امواج هم قابل شنیدن و هم قابل دیدن خواهند بود.
گفتم که روی ماهت از من چرا نهان است
گفتا تو خود حجابی ور نه رخم عیان است
گفتم که از که پرسم جانا نشان کویت
گفتا نشان چه پرسی این کوی، بی نشان است
گفتم غم تو من را بهتر ز شادمانی
گفتا دلی که غم هست و آن نیست شادمانی
گفتم که حاجتی هست، گفتا بگوی با ما
گفتم غمم بیفزا، گفتا که رایگان است
روایت است که در شب نیمه شعبان هر سال تقدیرات شیعیان به نظر مبارک حجه بن الحسن العسکری خواهد رسید و در شب قدر به امضاء ایشان خواهد رسید. نتیجه گرفته می‌شود که مقدرات انسان بطور اختیاری مطلق و علمی همه و همه اش به خود انسان بستگی ندارد و توفیقات الهی، توفیقات شخصی، و مصلحت، ونیت و اخلاص و اراده باریتعالی و نظر امام زمان هم مؤثر است.
روایت دیگر این است که در هر هفته دوروز اعمال شیعیان به نظر مبارک بقیه. . الاعظم(عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) خواهد رسید و آن دو روز دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها می‌باشد. امید است با نگاه کردن به اعمال شیعیان مسرور شوند و به وجود یاران خود مباهات و افتخار کنند و اشک شوق بر ایمان بریزند نه اینکه خدای ناکرده با دیدن اعمال ما، مدعیان تشیع، خجل و اندوهناک شوند و اشک تأثر و حزن بریزند.
بیائیم متحد شویم که از این هفته دل اماممان را نسوزانیم و هر روز به یاد او باشیم، حتی با گفتن چندین مرتبه استغثی بک یا صاحب الزمان و برای او صدقه دهیم وبخاطر او با دیگران احسان کنیم و بخاطر او از آنچه گناه است صرفه نظر کنیم.
مطلب دیگر از حقایق وجودی امام زمان (علیه‌السلام)که ایشان خلیفه خدا هستند و اگر زمین از حجت الهی خارج شود زمین اهلش را فرومیبرد(لولا الحجه لساخت الارض باهلها) برقرار بودن کره زمین وتوازن در حرکتش و امنیت زمین از شهابهای آسمانی و نزول برکت آسمانی و ثابت بودن کوهها در جای خود به یمن وجود مبارک ولیعصر. ارواحناله فداک میباشد، لذا هرچه معرفت در شناخت ایشان بیشتر هویدا میگردد که با وجود توفیقی از طرف خداوند متعال واندرزی از درون وپذیرش نصایح دیگران و معرفت ائمه توفیقاتشان افزایش می‌یابد.
یکی از اولیاء الهی حضرت امام حسن عسکری را در خواب دید که بدنشان پر از تیر است. سؤال می‌کند که شما مسموم شده اید این تیرها چیست؟حضرت می‌فرمایند:"این تیرها نگاههای حرامی است که در حّرّممْ نامحرمها به یکدیگر می اندازند. "
گرمعرفت دهندت بفروش کیمیا را
گر کیمیا دهندت بی معرفت چه حاصل
در حدیث است زیارت آقا علی بن موسی الرضا علیه الاسلام ثواب ده حج و ده عمره دارد بعد، ثواب صد حج و صد عمره ودرنقل ازامام هشتم است هر کس مرا در زیراین بقعه زیارت کند همانند زیارت پیامبر است وبرای او ثواب هزار حج مقبول وهزار عمره مبرورخواهد بود و در روایتی از فرزند گرامیشان حضرت جوادالائمه علیه الاسلام است که زیارت پدرم را هر که با معرفت انجام دهد ثواب یک ملیون حج مقبول برایش منظور میشود. این تفاوت ثوابها درچیست؟
همه اش به شناخت و آگاهی معرفت و نوع زندگی ما بستگی دارد که هرچه کاملتر باشیم ثواب کاملتر را خواهیم بُرد و هرچه بی معرفت و ناقص باشیم ثواب کمتر و بعضی مواقع توبیخ خواهیم شد! همه چهارده معصوم به حقیقت عبودیت رسیده‌اند و در این راه با هرگونه سختی و مرارت و شکنجه و آزار و ملامت دست از هدف برنداشته‌اند و به مقام قرب الهی و مستجاب الدعوتی الهی نائل شده‌اند. ما چقدر حاضریم از زندگیمان لحاظ کنیم، آیا فقط بر سر سفره آماده حاضر شویم و یا در حد توان برای دینمان و هدفمان حاضریم لحاظ کنیم و تا چه حد ؟!............
پذیرش وجود امام زمان در زندگی روزمره خود، به انسان تعالی میدهد و کسی که حضور بقیه‌الله را در زندگیش احساس کند زندگیش نورانیت و معنویت پیدا میکند و آمیخته به امید و سرور معنوی خواهد شد. لذا خیلی درصدد ملاقات ایشان نباشیم چه اگر کارهایمان مورد تائید ایشان باشد، خود ایشان بدیدنمان خواهند آمد. من باب مثال کاسب عادل و با انصاف و دارای زندگی طیب و طاهر حضور امام را درک خواهد کرد، و طلبه با خلوص و بی تکلف و گویندگان حق و حقیقت و پیروان واقعی ائمه اطهار آنانکه عمل به دستورات ائمه را بیشتر از زیارتهای جسمی دوست دارند و از ملامت دیگران ابائی ندارند و در انجام کارهای خیر از دیگران پیشی میگیرند و برای ظهور امام عصر حداقل در شبانه روز مقداری دعا خواهند کرد و دعاهائی که وارد شده مانند دعای فرج و دعای عهد و دعاهای ایام هفته در تعقیب نمازهای
یومیه پس از تسبیحات حضرت زهرا علیهاالسلام را انجام خواهند داد و به مفاهیم و پیامهای آن توجه دارند و دستورات آنرا در زندگی چراغ زندگی قرار میدهند. در این رابطه تعداد 59 حقیقت بنام حضرت مهدی بحروف ابجد به نظر خوانندگان گرامی در راستای مسائل ظهور خواهم رسانید.
امید است با تذکر آنها اگر در زندگیمان لغزشی داریم به اصلاح گرائیم و خط مشی زندگیمان را در راستای رضایت اهل البیت خصوصاً آقایمان حضرت ولیعصر (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) روحی‌له‌فداک قرار گیرد.
عباسعلی حقیقی‌زاده
سیزدهم رجب 1426 هجری قمری.

حقایق انتظار

وجدانهای آگاه وبیدار نمی‌پسندند که به صرف دشمنی با یک اصل، حقایقی پایمال شود و اساساً چرا باید عدّه‌ای در راستای مخالفت با شیعه، اعتقادات منطقی خویش را زیر پا نهند؟! آیا می‌توان به وجود مهدی منتظر (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) اعتقاد داشت و در عین حال به صرف مخالفت با شیعیان آنرا انکار کرد؟ و کتابی توزیع کرد که مهدویت را رّد می‌کند؟! از مباحث اصیل و قابل پیگیری و تحقیق شده، حتی در مدارک معتبر و قدیمی اهل تسنن، موضوع مهدویت وجود دارد.
در کتاب صحاح سته: کتب صحیح «شش‌گانه» که معتبرترین کتب اهل تسنن است، به روشنی از مهدویت سخن رفته است.
جابر می‌گوید: شنیدم که پیامبرصلی الله علیه واله فرمودند: گروهی از امتم آشکارا تا روز قیامت براساس حق پیکار می‌کنند. آنگاه فرمود عیسی‌بن‌مریم فرودخواهد آمد ، فرمانروای گروه مسلمانان گوید بیا و برایمان نماز بگذار. او می‌گوید: نه! بدرستی که بعضی از شما به پاس گرامی داشت این امت، بر دیگران امیر هستید (صحیح مسلم کتاب الایمان در باره الا حدیث 247)
حقیقت اول: اینکه باید بدانیم تعریف کامل ائمه اطهار در زیارت جامعه کبیره آمده است و هر دعائی از هر کس و در هر کجا باشد (حتی در زیر قبه حضرت ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام) قبل از استجابت باید به امضای حضرت ولیعصر ارواحنا له فداه برسد و زیارت جامعه به امضای حضرت رسیده است.
حقیقت دوم: اینکه عمل به دستورات ائمه اطهار عمل به دستورات پیامبر و عمل به دستورات و سفارشات آن بزرگوار عمل به دستورات خداوند متعال است، بنابر این عمل به دستورات چهارده معصوم از زیارتشان بالاتر است. زیرا ملاقات واقعی ،آن موقع تحقق می‌پذیرد که موانع ملاقات (گناه و عصیان و عناد و جهل و جاهلیت وهوای نفس و. . .) بر طرف شده باشد.
حقیقت سوم: اینکه، داشتن اطلاعات کم وناقص و وجود ضعفها، باعث جابه جایی واژه‌ها و کج فهمی وعدم اجرای برنامه‌های صحیح قرآنی و سیر به طرف امیال و آرزوهای طولانی و زودگذر دنیا را باعث میشود، نباید گناه عدم موفقیت ،مادی و معنوی خود را به دیگران نسبت دهیم و توجیهات غیر موجه را برای کارهایمان داشته باشیم.
تو خود اختر خویش را می‌کنی بد
مدار از فلک انتظار نیک اختری را
حقیقت چهارم: اینکه، داشتن ایده‌های منطقی و قرآنی و رساله‌ای و معنوی باعث می‌شود در هر حرکتی ، خود را بنده خدا بدانیم نه بنده هوای نفس، ودر این گذرگاه اگر دستی بر مادیات دنیوی داشتیم آنرا وسیله ارتقاء معنوی بدانیم نه هدف، و از لحظه لحظه عمرمان حداکثر استفاده ببریم.
حقیقت پنجم: اینکه، زیبا کردن زندگی کردن مورد تایید امام زمانمان است. نه زیبا بودن . چه بسیارند افرادی که ظاهری آراسته و ثروتی انبوه و از نظر مادی ستون شهر یا کشور خود محسوب می‌شوند.
ولی در پس پرده مجسمه ای از شرارت و ناپاکی و جنایت و گناهند و آن ثروت انبوه حاصل خون و دسترنج دیرگران و ستمی بوده است که بر دوش مستضعفان زمان رفته است.
ای بسا ابلیس آدم روی که هست -پس بدست هر ناکس نبایدداد، دست
البته استثنائاتی هم وجود داردکه هم ثروت حلال است و هم دارنده آن فردی با تقوا و الهی و خیر است. زیرا خداوند متعال هر چیز خوبی را برای بندگان با تقوایش آفریده است و به علت بندگی در دنیا، لیاقت تنعم در آخرت را بطور جاویدان خواهند داشت.
حقیقت ششم: اینکه، دجال در آخر الزمان را حضرت امیر المومنین چنین بیان میفرمایند که:
1-مردم نماز را ضایع کنند.
2-در امانتها خیانت کنند.
3-دروغ را حلال کنند.
4-ربا خورند.
5-رشوه گیرند.
6-بناهای عالی سازند.
7-دین را به دنیا بفروشند.
8-کارها را به سفیهان واگذارند (نادانها)
9-به مشورت کم عقلان عمل کنند.
10-قطع رحم نمایند.
11-به دنبال خواهشهای نفسانی روند.
12-خون مردمان را سهل شمارند.
13-امیران و رهبرانشان بدکردار باشند.
14-وزیران و امراء ظالم و ستمگرند.
15-رؤسایشان خائن.
16-قاریان قرآن فاسق.
17-گواهی ناحق هویدا.
18-زنا وبهتان و گناه و طغیان نمایان می‌شود.
19-قرانها زیور شده.
20-مسجدها به طلا آراسته و مناره بلند ساخته می‌شود.
21-پیمانها شکسته.
22-زنان بامردان در تجارت برای حرص دنیا شریک شوند.
23-صدای فاسقان بلند و حرفشان را شنوند و بزرگ هر قومی پست ترینشان باشند.
24-مردان در زی زنان درآیند. (مثل زنان زیور و آرایش میکنند).
25-زنان برزین (مرکب)سوار شوند وبه مردان شبیه شوند.
26-علوم غیر علم دین را بر علوم دینی مقدم دارند.
27-کار دنیا را بر آخرت ترجیح دهند و پوست میش را بردلها مانندگرگ کشند.
28-دلهایشان از مردار گندیده‌تر و از سلب تلخ‌تر باشد در این هنگام قیامت بسیار نزدیک است.
"بنابر این دجال نامشروع شدن زندگی مردم است. "
حقیقت هفتم: اینکه، خود وجود مبارک صاحب العصر برای صدور فرمان ظهورشان لحظه شماری میکنند ولی به هر حال تابع صدور فرمان باری تعالی هستند.
حقیقت هشتم: اینکه، ماشیعیان یله و رها نیستیم واگر ظلمی به شیعیان برسد با عنایت ایشان آن ظلم منتفی یا انتقام گرفته میشود. نقل است فردی از محبان اهل البیت که مستطیع شده بود و از رفتن به حج، تعلل کرده بودو فرشته مرگ او را از دنیا برده بود. گفته شد یا در صف یهود یا درصف نصارا بایستد و این شخص متوسل به آقا امیرالمومنین می‌شود. حضرت می‌آیند و می‌پرسند امام زمان تو کیست ؟در پاسخ می‌گوید آقا حضرت مهدی، آقا امیر المومنین حضرت مهدی را می‌خواهند، حاضر می‌شوند و چون عمل واجب الهی ترک شده بود آن حضرت هم کاری برای او نمی‌توانند انجام دهند لذا آن مرد حضرت زهرا علیهاالسلام را وساطت قرار میدهند و آقا امیرالمومنین وی را در زندان برزخ حبس می‌کنند و از آقا امام زمان می‌خواهند که برای شیعه خود حجی بجا آورد، تا آزاد شود و امام زمان هم قبول میکنند.وآن شخض بعداز حج امام آزاد می شود. در مسائل دنیا هم یاری ایشان به شیعیان بطرق مختلف می‌رسد.
حقیقت نهم: اینکه، به قدرت الهی هیبت امام زمان همانند یک مرد چهل ساله ا ست و موقعیکه ایشان (انشاءالله) ظهور میکنند با توجه به پیشرفتهای علمی ایشان 27/25 علم برای بشر آشکار می‌کنند که قبل از ظهور 27/2 علم آشکار شده است.
حقیقت دهم: اینکه، پذیرش حکومت جهانی از طرف مردم کره زمین با آغوش باز خواهد بود و جامعه جهانی تشنه عدل و عدالت و امنیت و آسایش و آرامش روانی وجسمی است و با آمدن ایشان بشر به همه تئوریهای مادی و معنوی خود خواهند رسید. بطوریکه افراد برای پرداخت وجوهات خود بدیگران التماس میکنند و شخص مستحق و فقیری پیدا نمی‌شود که وجوهات را بگیرد و شخص غنی مجبور میشود از شهری به شهر دیگر برود تا شاید فقیری را پیدا کند.
حقیقت یازدهم: اینکه، آقا بقیه ا لله اعظم ،قرآن ناطق است و در روایت است من و قرا القرآن و قره الله (کسی که به قرآن احترام گذارد و به دستورات آن عمل کند به خدا احترام گذاشته و کسی که قرآن را سبک شمارد خدا را سبک شمرده است (آیا احترام به قرآن چیز غیر از عمل به دستورات آن است؟)اگر چه احترام ظاهری آنهم واجب است .
با ظهور ایشان بشریت، را از دلهره و نگرانی و ا ضطراب و ناراحتی و تهدید و ارعاب و وحشت، کشتارهای جمعی هیدروژنی و اتمی به آرامش و آسایش و امنیت و راحتی و احترام و ترحم و ایثار تبدیل خواهدکرد.
دنیا در آستانه جنگ مجدد است
از شرق و غرب محنت انسان مشدد است
چون نیک بنگری دل غمگین هر کسی
در انتظار قائم آل محمد(ضلی الله علیه وآله)است
حقیقت دوازدهم: اینکه، اگر زمین از حجت الهی (خلیفه‌الله) خالی شود زمین اهلش را فرو میبرد (لولا الحجه لساخت الارض باهلها).
حقیقت سیزدهم: اینکه، در قرآن کریم به ظهور حضرت مهدی و وارثان زمین اشاره شده میفرماید: ونرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثون. و در سلام نماز می‌خوانیم السلام علینا و علی عبادالله الصالحین، آیا در حال حاضر صالحتر ازامام زمان روحی له الفداک کسی را می‌شناسید؟.......
حقیقت چهاردهم: اینکه، در کتاب زبور داود علیه السلام ظهور آنجناب را بشارت داده است.
حقیقت پانزدهم: اینکه، در فصل 12 از آیه 13-1 کتاب دانیال پیغمبر راجع به ظهور مهدی موعود و رجعت اموات (منتظرانی که چهل روز بعد از نماز صبح دعای عهد را خوانده اند و یا میخوانند) درعصر حکومت وی سخن گفته است.
حقیقت شانردهم: اینکه، از کتاب متنی از آیه 24-23 و در مرقس آیه 23-12 و ازکتاب لوقا آیه 37-35 متی اناجیل راجع به ظهور حضرت مهدی با علامات بزرگ آسمانی خبر داده شده است.
حقیقت هفدهم: اینکه، در کتاب یوحنای لاهوتی فصل 2 آیه 25-26 قسمت مکاشفات ظهور مهدی (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) را با حربه آهنین خبر داده است.
حقیقت هیجدهم: اینکه، در کتاب جوک هندیان ظهور آن حضرت خبرداده ا ست.
پاتیکل از اعاظم هندیان در کتاب شاموکانی هندی از تسلط یک مرد هاشمی در آخر الزمان از نسل دو بزرگوار (حضرت محمدصلی الله علیه وآله) و حضرت علی (علیه‌السلام)وعدل و داد زمان وی خبر میدهد.
در کتاب جاماسنامه زردشتیان آمده است که مرد هاشمی می‌آید و دین جدش را ترویج کرده و زمین را پر از عدل و داد می‌کند. ودر جای دیگر به آمدن سرشیانس خبر می‌دهد.
حقیقت نوزدهم: اینکه، خود حضرت می‌فرماید ما هیچگاه رعایت حال شما (شیعیان)را مهمل نمی‌گذاریم و یاد شما را فراموش نمی‌کنیم واگر چنین نبود، بلاها را بر شما نازل می‌شد و دشمنان (کافران و منافقان) شما را ریشه کن میکردند.
حقیقت بیستم: اینکه، آینده جهان را زور تعین نمی‌کند بلکه فرهنگ و اعتقاد به مهدویت تعین میکند لذا فرمودند برای تعجیل در فرج بسیار دعا کنید که آن فرج شما است.
در کتاب وسایل الشیعه ج 4 ص 1148 آمده است که دعا برای فرج امام زمان سبب زیاد شدن نعمتها است.
کسیکه برای صاحب الزمان (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) دعا کند، امام در حق او دعا می‌کند (کتاب کمال الدین ج2 ص384).
نجات یافتن از فتنه‌های آخر الزمان از جمله اثرات دعا برای امام زمان است.
کسیکه در مورد امام زمان (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) دعا کند، مایه استجابت دعا میشود و مایه دفع بلا است.
کسیکه برای امام زمان (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) دعا کند باعث آمرزش گناهانش می‌شود.
کسیکه برای امام زمان (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) دعا کند تشرف دیدار آنحضرت در بیداری یا خواب نصیبش خواهد شد.
کسیکه برای امام زمان (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) دعا کند بی حساب داخل بهشت می‌شود.
مجلسی که در آن برای صاحب الزمان دعا شود محل حضور فرشتگان می‌گردد. حضرت رضا علیه‌السلام بحار الانوار، ص 202.
حقیقت بیست و یکم: اینکه، کسیکه برای امام زمان (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) دعا کند، فرشتگان درباره اش دعا می‌کنند. سید ساجدین ج2.
حقیقت بیست و دوم: اینکه، کسیکه برای امام زمان (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) دعا کند شفاعت امام زمان را در قیامت شامل می‌شود. حضرت صادق صلی الله علیه وآله (در بحار الانوار ج 8 ص32)می فرمایند.
همه اثرات، با ذکر و عجل فرجهم پس از صلوات بر محمد وآل محمد عارض می‌شود و ثواب صلوات صد برابر می‌شود.(وبااضافه والعن عدوهم هزار برابر می شود)
حقیقت بیست و سوم: اینکه، امام مهدی (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) فرمودند ملعون است ملعون است کسیکه به تاخیر اندازد نماز عشا(ومغرب)را تا اینکه آسمان پر از ستاره شود و ملعون است ملعون است کسیکه نماز صبح را بتاخیر اندازد تا ستارگان محو شوند.
حقیقت بیست و چهارم: اینکه، ظهورایشان با کلمات بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم انابقیه‌الله فی‌ارضه و المنتقم من اعدائه. . .
انا خاتم الاوصیاء و بی یرفع الله البلاء. . . شروع خواهند کرد.
حقیقت بیست و پنجم: اینکه، امام زمان فرمودند لعنت خدا و ملائکه ومردم همگی به کسیکه بخورد از مال (ما اهلبیت) درهمی حرام را.
حقیقت بیست و ششم: اینکه، فرمودند خداوند اجر بدهد به صاحب و دوست شما وقتیکه میمیرد و حال آنکه وصیت به مالی که در اختیارش است، کند و وصی خود را فرد معتبری قرار میدهد که ما را دوست داشته باشیم.
حقیقت بیست وهفتم: اینکه،حضرت مهدی فرمودند، من قائم آل محمدصلی الله علیه وآله هستم من کسی هستم که در آخر الزمان با این شمشیر ظهور میکنم و زمین را پر از قسط وعدل میکنم، بعد از اینکه پر از ظلم و جور شده باشد.(ان شا الله تعالی)
حقیقت بیست و هشتم: اینکه، فرمودند کسیکه می‌خواهد هدایت شود بخداوند، بایستی مقدمتاً مرا بشناسد.(یعنی پیروی از ولایت)
حقیقت بیست و نهم: اینکه، فرمودند کسیکه می‌خواهد مرا با آدم و نوح و ابراهیم و موسی و عیسی مقایسه کنید من مقدمم از همه اینان. چون همه پیامبران از همه فرشتگان مقدمند و حضرت محمدضلی الله علیه وآله وائمه اطهاراز همه پیامبران سلف.
حقیقت سیم: اینکه، فرمودند ای مردم کسیکه می‌خواهد مقایسه کند مرا با کتاب خدا (قرآن)پس من مقدمم به کتاب خدا. (چون قرآن ناطق ایشان هستند و بوسیله ایشان قرآن تفسیر کامل و تمام می‌شود و قرآن آقا امیر المومنین را در اختیار دارند).
حقیقت سی ویکم: اینکه، اگر از عمر زمین یک روز بیشتر باقی نباشد آن روز بقدری طولانی میشود که حجت خدا قائم آل محمد صلی الله علیه وآله ظهور نمایند.
گر ظلم و ستم بسی شود عالم سوز
ازعمر جهان اگر بماند یکروز
آنقدر برآن روز خدا افزاید
تا صاحب ما شود به عالم پیروز
حقیقت سی و دوم: اینکه، فرمودند آگاه باشید هر کس اراده کند که نگاه کند به امیرالمومنین (علیه السلام) و امام حسن (علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) پس منم همانند امامان.
حقیقت سی و سوم: اینکه، امام صادق می‌فرمایند بدرستیکه شخص مومن در زمان ظهور امام مهدی (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) اگر در مشرق باشد می‌بیند برادرش را در مغرب و همچنین اگر در مغرب باشد او را می‌بیند در شرق. بحارالانوار ج 52 ص 391(خبر پیشگوئی قرن بیستم)
یکی از اعجازهای تکنولوژی فعلی با ا ین روایت این است که پیشرفت علم را پیش بینی کرده و هر چه علم و تکنولوژی جلوتر رود زمینه برای حکومت جهانی آماده تر است. زیرا انتقال افراد و تصاویر سریع انجام می‌شود ومرزهای بین کشورها مفهوم خود را از دست داده زیرا با هواپیما یا موشکهای قاره پیما حملات آسان است و بوسیله موبایلهای تصویر دار که فیلمبرداری می شود بمرور جایگزین تلویزیون هم می‌شود بطوریکه در این زمینه پیشرفتهایی هم بعمل آمده است.
حقیقت سی و چهارم: اینکه، فرمودند من پایان دهنده دوران وصایت هستم بوسیله من خداوند گرفتاریها را از اهل بیتم و شیعیانم بر میگرداند.
حقیقت سی و پنجم: اینکه، فرمودند برای شتاب در گشایش کلی و همگانی بسیار دعا کنید که براستی فرج شما در همین است.
حقیقت سی و ششم: اینکه، فرمودند همانا هیچ یک از پدران من نبودند، مگر اینکه ببعضی از گردنکشان زمانشان گردن داشتند (بجز امام حسین علیه‌السلام) و من به پا خواهم خاست در حالیکه پیمان هیچ کس از گردنکشان بر گردنم نیست.
حقیقت سی وهفتم: اینکه، فرمودند چگونگی بهره وری از من در غیبتم چون بهره وری از آفتاب است آنگاه که ابرها آنرا از دیدها پوشیده دارند.
حقیقت سی وهشتم: اینکه، بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبت الارض والسماء
به برکت او مردم روزی داده شوند و به سبب وجود آن حضرت، زمین وآسمان استوار گردد و ثابت ماند.
حقیقت سی و نهم: اینکه، مهدی ارواحناله الفداک چون مرواریدی در صدف است و صدف. در اعماق دریاست. کسی موفق به کسب مروارید خواهد شد که از شنای در اعماق معرفت و علم ومنطق نهراسدو تلاش کند.
حقیقت چهلم: اینکه، علائم ظهور حضرت مهدی ارواحنا له الفداک تعداد 6666 نشانه به تعداد آیات قرآن است که اکثریت آنها که در کتب آمده است اتفاق افتاده است. وشامل علائم حتمی وبداعی است.
حقیقت چهل و یکم: اینکه، علائم ظهور حتمی که شامل صیحه آسمانی در صبح وعصر و خروج سفیانی و قتل نفس زکیه و اعلان ظهور حضرت ولیعصر ارواحنا الفداک بایستی پی در پی و درمدت دو یا سه روز انجام پذیرد، بنابر این عاشقان ظهورش از اکنون باید علاوه بر سازندگی درون و برون خود وخانوادشان در صدد اصلاح دیگران هم باشند.
حقیقت چهل و دوم: اینکه، آقا امام زمان مامور به باطن افراد هستند نه ظاهر در صورتیکه حضرت محمدصلی الله علیه وآله و ائمه اطهار سلام الله علیهم اجمعین مامور به ظاهر بودند واگر منافقی (که همسنگ و حتی بدتر از کافر است) ابراز دینداری می‌کردند بر حسب ظاهر از ایشان قبول میکردند وحکم ظاهری اسلام در مورد او اجرا میشد ولی حضرت ولیعصر مامور به باطن می‌شوند لذا یا مومن باید بود یا کافر.
حقیقت چهل و سوم: اینکه، در حکومت امام زمان مسافرت کردن یک زن تنها از مشرق به مغرب بدون هیچ تعرضی امکان پذیرخواهد بود. در حالیکه زیورهای خود را بهمراه دارد.
حقیقت چهل وچهارم: اینکه، ظهور حضرت مهدی در روز جمعه اتفاق خواهد افتاد نه در روز دیگر، بهمین دلیل خواندن ندبه و اذکار انتظار و صلوات بر محمد و آل محمد (هزار صلوات و یا صد مرتبه با گفتن وعجل فرجهم ویایکمرتبه بعداز وعجل فرجهم بگوئیدوالعن عدوهم وبارک علی ابراهیم وآل ابراهیم)در روز جمعه وارد شده است.
حقیقت چهل و پنجم: اینکه، در آخر الزمان علوم دینی از شهر قم (ایران)ترویج و به اقصی نقاط جهان منتقل خواهد شد.(بحمدالله درحال اجراست در سطح جهانی)
حقیقت چهل و ششم: اینکه، آقا حضرت رسول صلی الله علیه وآله در غدیر خم که حجه الوداع نامیده شد آیه بلغ ما انزل الیک من ربک وان لم تفعل فما بلغت رسالته نازل شد و با وجود اینکه حضرت از وجود منافقان و ناکثین و مارقین تقیه میکردند.
بدستور خداوند حضرت علی علیه السلام را تایید به امامت نمودند و در روایت غدیر خم آمده است که تا حضرت قائم آل محمد، را معرفی کردند تا امت اسلام را از تشدد و تفرقه بازدارند.
حقیقت چهل و هفتم: اینکه، پس از معرفی حضرت علی (علیه السلام) به جانشینی، آیه الیوم الکملت لکم دینکم و رضیت لکم الاسلام دیناً نازل شده است. یعنی تکامل دین با ولایت است و ولایت یعنی امامی که عالمترین و آگاهترین فرد زمان خود باشد. پیامبر را امام علی (علیه السلام)غسل دادند وهر امامی را امام بعدی غسل و کفن میدهد واین سنت لا یتغیر است تا زمان رجعت.
حقیقت چهل و هشتم: اینکه، شیعیان بمعنای پیروان و طرفدارانی می‌باشند که دوستان علی (علیه السلام)را در زمان پیامبر صلی الله علیه وآله که همراه ایشان بودند و جهت کسب علم و دانش همچون پروانه بدور شمع پر فروزان ایشان حلقه می‌زدند، در صورتیکه دیگران هیچ گونه ادعای علمی نداشتندو از دریای علم ایشان بهرمند می شدند.
حقیقت چهل ونهم: اینکه، در جنگ خندق پیامبر فرمودند، ضربه علی یوم الخندق افضل من عباده الثقلین : یعنی ضربت حضرت علی در روز خندق در مصاف با امر بن عّبْدّودْ از عبادت جن وانس وملائک بالاتر بود. چون تمام ایمان در مقابل تمام کفر ایستاده بود.
حقیقت پنجاهم: اینکه، در آخر الزمان مساجد آباد و قرآنها با صورتهای زیبا چاپ و خوانده می‌شود و ادعا کنندگان دارندگان دیانت فراوان ولی نمازخوانهای واقعی و کسانی که به قرآن عمل کنند و تفسیر به رای ننمایند کم هستند و ریا کاران که دین ملعبه دنیای آنان و توجیه کننده هدف آنها و گرگانی هستند در لباس میش و گندم نمایانی هستند جو فروش فراوانند ! پناه بر خدا،ازوساوس شیطان ونفس اماره،مگربه خداومعصومین پناه ببریم از شرور آخرالزمان......
حقیقت پنجاه و یکم: اینکه، در زمان حضرت مهدی (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) آنچنان احکام پیاده میشود که بعضی فکر میکنند دین جدیدی آورده شده است و فتواها و رساله‌ها بکنار رفته و فقط حکم حضرت مهدی نافذ و واجب الاجرا خواهد بود.
حقیقت پنجاه و دوم: اینکه، احساسات و موهومات و خرافات و اتهامات و مغلطه کاری و مصلحت اندیشی جایی در زندگی ندارند و مومنین با طعنه و کنایه باعث خرد کردن برادر دینی خود نمیشوند و برای رفع سوء ظن خود هفتاد احتمال صحیح و توجیه شرعی خواهند آورد. اگر چه این دستورات در زمان غیبت هم هست ولی کامل آن در زمان ظهور حضرت اجرا خواهد شد .
حقیقت پنجاه و سوم: اینکه، افضل ذکر بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم است لذا در نمازهای مسجدالحرام ومسجد النبی بسم الله الرحمن الرحیم با ذکر بلند خوانده می‌شود و آن مراکز از لوث وجود وهابیها وسنی‌های متعصب پاک می‌شود.و حرامهاوریاکاریهاو بدعتهاوخرافات ونیرنگهابرچیده مشود
حقیقت پنجاه و چهارم: اینکه، ماشیعیان اگر بنا شود از ائمه اطهار سلام الله علیهم اجمعین بعنوان وسیله تقرب بخداوند متعال استفاده نکنیم و یا برای حفظ خود ازدعاهایی که ائمه فرمودند و نام پنج تن و ادعیه و دعا‌های رسیده بهره مند نباشیم (به قول وهابیها که حرام می‌دانند)، چطور بخود اجازه می‌دهیم از ماشین و لباس و برق و تلفن همراه استفاده کنیم زیرا همه این وسائل برای رفاه بشر است (با عرض معذرت درمثال) در نیروگاههای برق چه از نوع آبی یا بخاری یا اتمی در نهایت برق تولید میشود، با ولتاژ400KVویا 240KV و سپس با وسیله‌هایی بنام ترانسفور ماتور به 63KV و سپس با همان وسیله با محاسبه دیگر به 20KV و سپس به 400V تبدیل می‌شود که قابل استفاده در صنعت و کارخانه‌ها و هتلها ومنازل با ولتاژ 380V یا 220V خواهد شد. موسی به تقاضای امتش از خدا خواست خود را بنمایاند و با نگاه کردن به کوه وتجلی نور الهی کوه فرو ریخت و امتش که چنین خواسته ای داشتند مردند و خود موسی بیهوش گردید، چرا مسئله ای باین واضحی را باید کتمان کرد وواسطه بودن ائمه اطهار که کلهم نور واحد هستند را واسطه فیض قرار ندهیم.
حقیقت پنجاه و پنجم: اینکه، حضرت صادق (علیه السلام) در صفحه 979 علامات ظهور و امام زمان پنج علامت آمدن شخص یمنی و سفیانی و نداکننده‌ای ازآسمان وفرو رفتگی در بیابان (بیداء) و قتل شخص پاکدلی از قریش را اطلاع داده‌اند.
حقیقت پنجاه و ششم: اینکه، میان قیام قائم و قتل شخصی پاکدل بیش از پانزده شب فاصله نیست و خروج سفیانی حتمی است و خروج او در ماه رجب خواهد بود.
حقیقت پنجاه و هفتم: اینکه، صدای آسمانی در ماه رمضان شنیده می‌شود در شب جمعه بیست وسوم ماه رمضان خواهد بود. در این رابطه حضرت صادق (علیه السلام) میفرمایند عموم مردم هر ملتی بزبان خود آنرا می‌شنوند و شیطان آنها را بحال خود نمیگذارد تا آنکه در اواخر همان روز صدایی میزند و مردم را به شک میاندازد. نخست صدای جبرئیل از آسمان و بعد صدای شیطان از زمین بلند میشود، پس از صدای اول پیروی کنید و مبادا مفتون صدای بعدی شوید و دنبال آن بروید!
در روز اول منادی صدا میزند آگاه باشید حق با شخص علی (علیه السلام) و شیعیان اوست. آنگاه شیطان در اواخر روز صدا میزند: آگاه باشید حق با شخص سفیانی و پیروان اوست. در این وقت آنها که ا یمان ثابتی ندارند به شک می‌افتند.
حقیقت پنجاه و هشتم: اینکه، از حضرت امام محمد باقر (علیه‌السلام) روایت است که می‌فرمایند، پیش از ظهور قائم دو علامت پدید می‌آید: یکی گرفتن ماه در پنجم ماه و دیگر گرفتن آفتاب در پانزدهم ماه ! از زمان هبوط حضرت آدم تا آن موقع چنین خسوف و کسوفی روی نداده است. و در آنموقع حساب منجمین بهم می‌خورد.
حقیقت پنجاه ونهم: اینکه، مسئله دجال که در روایات متعددی آمده بنظر بنده ماهواره‌های فعلی است که بیشتر برای مقاصد شوم ومعرفی مفاسد وکذب وسکس ومشروب وگناه به جای راستی وصداقت وپاکی وبندگی واهداف سیا سی و نظامی و جاسوسی و نشر فرهنگ مبتذل غرب و کشورهای استکبار جهانی است. (اگرچه بندرت مطالب خوب هم دارد،ولی مثل کاردوقیچی است ) سیستم ماهواره‌ها ممکن است طوری طراحی شوند که با فرمانی ایستگاههای رادیو وتلویزیون و حتی مخابراتی را آنطور که بخواهند تحت الشعاع قرار دهند و شاید بالاتر از این، به هر حال توصیه این جانب بخود و دیگران قبل از ظهور بقیه الله الاعظم، این است که در روایات پیش بینی شده است که یکی از کشورهای اسلامی که واقع در شرق آسیائی هستند، حکومتی تشکیل میدهند (جمهوری اسلامی) که بمرور زمان اسلام واقعی را محقق می‌کنند در حالیکه نسبت به دیگر کشورهای کره‌زمین ظلم و بی عدالتی و گناه به حداقل رسیده است ودر دیگر کشورها در حالیکه تشنه عدالتند و از سران خود بی‌زارند، اسلام را با آغوش باز می‌پذیرند و وآیت و حجت خداوند را پذیرا هستند.
لذا بایستی موارد زیر را رعایت کنیم تا خود را منتظر به حساب آورده باشیم.

1-از گناهان گذشته خود توبه کرده ودرآینده تصیمیم به تقوی گرفته و معنی تقوا نه در مواقع زمان نماز و روزه و اماکن مقدسه بلکه در لحظه لحظه زندگیمان تقوا را لحاظ کنیم و از گناهان کوچک نیز پرهیز نماییم. با وساطت ائمه اطهار از خداوند متعال بخواهیم سیئات ما شیعیان (محبان ائمه)را به حسنات تبدیل کنند.
2-درموقع خواب که وقت محاسبه روز است پس از اذکار وارده (به کتاب قطره ای از دریای معارف شیعه مراجعه شود) چند دقیقه ای بیاد مولایمان حضرت ولیعصر عجل الله فرجه الشریف باشیم.وبرای ظهورشان دعا کنیم وبرای حفضشان آیت الکرسی و یازده مرتبه سوره توحیدوتسبیحات حضرت زهراو تسبیحات اربعه رابخوانیم.
3-حداقل در طول روز بخصوص پس از فریضه نماز جهت ظهور حضرت مهدی دعا کنیم. وتوصیه میشود پس از تسبیحات حضرت زهرا دعای فرج خوانده شود.
4-در صلوات هایمان کلمه و عجل فرجهم والعن عدوهم ذکر شود، زیرا ثواب صلوات هزاربرابر شده چون مسئله انتظار و مهدویت مطرح می‌شود. (والعن عدوهم یعنی(خداوند لعنت کند دشمنان شما را).
5-پس از نماز مغرب و عشاجمعه شبها دعای الهی عظم البلاء و برح الخفاء وانکشف الغطاء. . . خوانده شود.
6-حداقل هفته ای یک مرتبه به نیابت مولایمان صدقه دهیم و اگر فراموش شد اول هر ماه (قمری).
7-عمل به تکلیف وظیفه است و ابتلائات و امتحانات برای هرکسی پیش خواهد آمد و استمداد از ائمه اطهار بعنوان واسطه فیض اثر بخش است. این جفای خلق با تو در جهان خلق رابا تو کج و بدخو کند- تا ترا ناچار، روسوی آنسو کند.
8-در چهل روز صبح پس از نماز صبح دعای عهد را بخوانید.
9-در صبح هر جمعه سعی کنید در جلسات امام زمان که دعای ندبه میخوانند شرکت کرده و یا حداقل از طریق رادیو قرآن یا تلویزیون دعای ندبه را بخوانید.
10-در مجالسی که دارید بدون ذکر ائمه و خصوصاً امام زمان علیه‌السلام مجلس را به پایان نرسانید،حتی با چند صلوات بر محمد واهل البیت محمد صلی الله علیه وآله......
11-در برخورد خود با دیگران بخصوص پدر و مادر بیش تر از جانب مساعدت و مدارا و تعاون را رعایت نمائیم.
12-خود و اعمالمان را در محضر خدا و حضرت مهدی ارواحنا له الفداک حس کنیم و هر حرکتی که انجام میدهیم اگر شرم داریم چنانچه آقایمان ببینند و یا بشنوند شرمنده میشویم. اجتناب کنیم. (قل اعملو سیرالله و الرسول و المومنین) بگو هرچه میخواهید انجام دهید، شما در محضر خدا و ورسول وائمه هستید.
13-در اجتماع، وضع ظاهری تمیز و خوب داشته باشیم و نظافت شخصی بخصوص مسواک زدن را فراموش نفرمایید که در موقع خواندن نماز ثوابش هفتاد برابر است و استفاده از عطر و بوی خوش ثواب نماز را افزایش می‌دهد.
14-از خواندن نوافل حتی پس از وقت بعنوان قضاء بخصوص نافله شب غافل نشوید. که اگر خیر دنیا و آخرت را میخواهید نافله شب موثر است واگربنا بدلایلی نخواندید،با ذکر صلوات جبران کنید. وخواندن حداقل پنجاه آیه قرآن در شبانه روز از نشانه‌های شیعه است.
(قم، فصل فان فی الصلوه شفاء)
برخیز و نماز به جا آور، پس همانا در نماز شفا است (جامع احادیث شیعه ج 4 ص 28)
15-پیاده نمودن مدیریت اسلامی در تمامی سطوح جامعه، از خانواده، مدرسه، دبیرستان، دانشگاه، جامعه و در این راستا پس از خودسازی، سوره (والعصر) بسم الله الرحمن الرحیم وَالعصر اِنَ الانسٰانَ لَفی خُسر اِلا الذَّین آمنوا وَ عَمِلوا الصٰالِحٰاتِ و توٰاصَوابِالحَقٌُ وَ تَواصَوا بالصٌَبر الگو گرفته بنام خداوند بخشنده مهربان. قسم به عصر(زمان)که انسان در خسارت و زیانست، مگر آنانکه بخدا ایمان آورده و نیکوکار شدند و بدرستی و راستی و پایداری در دین یکدیگر را سفارش و یاری کردند.

در مدیریت اسلامی چهار عامل وجود دارد:

1-ایمان واقعی
2-عمل صالح
3-پیروی از حق و حقیقت
4- صبر داشتن که به طور اختصار ایمان واقعی یعنی تقواداشتن در همه ابعاد و همه مکانها بطوریکه، خود را در محضر خداوند و ائمه اطهار بدانیم و موقعی ایمان کالم می‌شود که شخص دارای تقوی و عدل و جهاد با ابعاد مختلفش داشته باشد. عمل صالح شامل تمامی اوامر خداوند متعال و پیامبر و ائمه و دستورات مراجع معظم و تئوریهای دیگر کشورهای جهان که آن تئوری آزموده و نتیجه‌اش با اسلام ضدیتی ندارد و حق‌گرائی همه آحاد امت اسلامی وبرای رسیدن به اهداف مادی و معنوی، دینوی و اخروی عجله نکردن و دیگران را برخود (بخصوص اگر ضعیف‌ترند) مقدم بدانیم، که خود کتاب دیگری را می‌طلبد.
5- مراجعه به سوره احزاب آیه 57 و سوره انعام آیه 88 و سوره زم آیه 65 و سوره مائده آیه 5 و سوره کهف آیه 105 و سوره اعراف آیه 147 و سوره محمد صلی الله علیه وآله آیات 28 و 9 و سوره توبه آیات 68 و 69 و سوره بقره آیه 217 که بطور خلاصه اشاره به اذیت و آزار مردان بی‌تقصیر و گناه و شرک بخدا و اعراض ازکفر وآیات خداوند و ملاقات روز قیامت را انکار کردن و آنانکه آیات آسمانی و عالم آخرت را تکذیب می‌کنند و راهنمایی که موجب خشم خداست پیروی کنند و کافران و منافقان آنانکه در کثرت مال و اولادند همه و همه اگر توبه نکنند موجب حبط عمل (یعنی آنچه عبادت و کار خوب انجام داده‌اندحبط) شده و باید منتظر عذاب و آتش جهنم باشند.و لحاظ نمودن دستورات آیات مذکور مارا در مدیریت اسلامی کمک خواهد کرد.
6- در اجتماع اگر بشما بی احترامی کردنند نا راحت نشوید،واگر تعریفتان را کردنند مغرور نشوید.
انتظار
انتظارش، انتظارم سیر کرد
آنکه میخواهد بیاید دیر کرد
تا به کی در انتظارش دیده بردر دوختن
آمدن، رفتن، ندیدن، سوختن
فَقُل اِنَّماَ اَلْغَیبُ للهِ فَاْنْتَظِرُوا اِنّی مَعَکُمْ مِنَ اَلْمُنتَظِرین (سوره یونس آیه 20)
بگو غیب خاص خداست. پس انتظار بکشید. من نیز از منتظران خواهم بود.
به گواهی حضرت رضا (علیه‌السلام) داستان ظهور، داستان قیامت است، از آن روی که هیچکس جز خدای، هنگام آنرا نمی‌داند و این امر بر اهل آسمانها و زمین دشوار است و ناگهان فرا می‌رسد. (کمال‌الدین، 2/32)
ابوذر از (جابربن سمره) روایت کرده‌اند که پیامبر خدا صلی‌ا…علیه‌وآله فرمودند: این دین پیوسته برپا (و عزیز) خواهد ماند، تا دوازده جانشین که همگی از قریش‌اند، بر شما حکومت کنند.
همچنین ابو داود در روایت دیگری از (ام سلمه) همسر گرامی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله روایت می‌کند که آن حضرت فرمود مهدی از خاندان من و از فرزندان فاطمه است.
خدیفه بن یمان، نقل می‌کند، که پیامبر خداصلی الله علیه وآله روزی به هنگام ایراد خطبه فرمودند، اگر تنها یک روز به پایان جهان باقی مانده باشد، خداوند، صاحب عزت و جلال، آن روز را طولانی می‌سازد تا مردی از فرزندان مرا که همنام من است، برانگیزد، در این هنگام سلمان فارسی برخاست و گفت: ای فرستاده خدا (او) از کدامین فرزندانت خواهد بود؟ آن حضرت در حالیکه دست خود را به حسین علیه‌السلام می‌زد، فرمود: از نسل این فرزند من است
منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن
منم که دیده نیالوده‌ام به بد دیدن
وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم
که در طریقت ما کافریست رنجیدن
به پیر میکده گفتم که چیست راه نجات
بخواست جام می و بگفت، عیب پوشیدن
از ابعاد مهم انتظار، عمل به آیین و آداب امام عصر (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) است، هرکس خود را شیعه می‌داند، باید با این کار، آن حضرت را خشنود سازد و در تحقق آرمان‌ها و اهداف ایشان کوشش نماید.
حضرت صادق علیه‌السلام می‌فرمایند:
اِنَّ لِصاحِبِ هذا اَلاَمْر غَیْبَة، فَلْیَتَقِ اللهَ عَبْدٌ وَلْیَتَمَّسکَ بِدینهِ. (کتاب کافی ص 335 و 336 غیبه الطوسی)
هر که دوست دارد از یاران قائم باشد، باید انتظار کشد و از گناه (حتی صغیره) پرهیز کند و بر اخلاقی نیکو باشد، در حالیکه منتظر است، پس اگر چنین کسی پیش از قیام قائم در گذرد، او را پاداشی است مثل پاداش کسی که قائم را درک کرده باشد. پس کوشش کنید و انتظار کشید، که گوارایتان باد ای گروه مورد رحمت (غیبه ص 200)
قال رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وآله. لا یُؤْمِنُ عَبْدٌ حَتّی اَکُونَ اَحَبَّ اِلَیْهِ مِنْ نَفْسِهِ، وَیکوُنَ عِتْرَتی اَحَبَّ اِلَیْهِ مِنْ عِتْرَتِهِ. (انتظار (3))
ایمان نیاورده بنده، مگر آنکه من نزد او، محبوبتر از اهل‌البیت خودش باشد. آن حضرت در توقیعی رفیع خطاب به شیخ مفید در سال 413 هجری قمری می‌فرمایند.
اگر شیعیان ما که خدای آنان را بر طاعتش توفیق دهددر راه وفا به پیمانیکه بر دوش دارند، همدل بودند، برکت لقای ما از ایشان واپس نمی‌افتاد و سعادت دیدار ما برای آنان زودتر دست می‌داد، دیداری که با شناخت حقیقی و درست ایشان نسبت به ما همراه باشد. پس ما را از ایشان دور نمی‌دارد جز رفتار ناپسند ایشان که به ما می‌رسد و ما آن را از ایشان شایسته نمی‌دانیم.

عوامل موثر در مستجاب نشدن دعاها عبارتند از:

1-خدا را می‌شناسیم ولی اطاعت او نمی‌کنیم.
2-قرآن را می‌خوانیم ولی به آن عمل نمی‌کنیم.
3-ادعا داریم با شیطان بدیم، ولی به حرف او گوش می‌کنیم.
4-بغض دنیا را داریم، ولی وابسته به آن هستیم.
5-ادعای محبت پیامبر را داریم، ولی دستورات او را عمل نمی‌کنیم.
6-از آتش جهنم می‌ترسیم، ولی از آن دوری نمی‌کنیم.
7-مرگ را می‌بینیم، ولی از آن عبرت نمی‌گیریم.
8-مرتب می‌بینیم آدمها می‌میرند، ولی از یاد می‌بریم.
9-عیوب مردم را می‌گوییم و حال آنکه خودمان هزار عیب داریم.
10-دوست داریم به بهشت رویم ولی کاری انجام نمی‌دهیم.
یا اَیُهَّل الّذینَ آمَنوا کونوا انصار الله.
ای کسانیکه ایمان آوردید، از یاوران خداوند باشید.
اِنْ تَنصُرکُم الله ینصرکُمْ
اگر خداوند را یاری کنید (دین خدا را) خداوند هم شما را یاری می‌کند.
فَاِنْ یَنصرکُم الله فلا غالِبَ لکم
پس کسی را که خداوند یاریش کند، کسی قدرت غبه بر او را ندارد.
کسی که از گناهان، حتی گناهان صغیره پرهیز ندارد، کم کم آن گناه صغیره همه وجود او را اشغال نموده و دگر جائی برای ثواب و لذت عبادی ندارد. بنابراین افرادی که منتظر منجی آخرالزمان هستند، باید خود را منضبط به اخلاق و حدودی الهی نموده و سعی نمایند علاوه بر اینکه از گناهان صغیره اجتناب کنند، از مکروهات و ترک اولی‌ها هم دوری کند. تا توفیقات وی افزایش یافته و کم کم جزء یاران و مقربان حضرت مهدی ارواحنا له الفداک قرار گیرد.
در روایت است که قَسَمِی که خداوند در سوره والفجر آورده و به آن وَتْر گفته است، منظور از وتر آقا حجه بن الحسن العسکری می‌باشند و شفع آقا امیرالمومنین و فاطمه علیها‌سلام می‌باشند که ظلمتهای شرک و نفاق و جهل و فقر را از بین می‌برند، در زمان ظهور آقایمان بمرور، ظلمتها و تاریکی‌های زندگی انسانها تبدیل به روشنایی و هدایت و آسایش و آرامش خواهد شد و بی‌جهت نیست که حتی امام ششم حضرت صادق آل‌محمد، آرزوی درک حکومت حقه ولیعصر، مهدی موعود عجل‌الله تعالی فرجه الشریف را آرزومندند.

چهارده حدیث از چهارده معصوم (علیها‌سلام) راجع به مهدویت

1-قال رسول الله صلی الله علیه وآله:
لو لم یبق الدنیا الا یوم لطول ذلک الیوم حتی یلی رجل من اهل بیتی یواطی ء اسمه اسمی.
حضرت محمد صلی الله علیه وآله فرمودند:
اگر از عمر دنیا یک روز نمانده باشد خداوند آنرا بقدری طولانی میگرداند که مردی از اهلبیت من و همنام با من به فرمانروایی جهان برسد. کتاب سنن ترمزی 4، ص 505
2-قال علی علیه‌السلام:
ان القائم منا اذا قام لم یکن لاحد فی عنقه بیعه فلذلک تخفی ولادته و یغیب شخصه.
حضرت علی علیه السلام میفرمایند:
هنگامیکه قائم ما (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) قیام کند، بیعت کسی از انسانها در گردن او نخواهد بود، از این رو رهگذر تولدش پنهانی انجام میگیرد و خودش غایب میشود. بحار الانوار ج 51 ص 109.
3-قال فاطمه الزهرا علیها السلام:
من بنت حضرت محمد صلی الله علیه وآله :هذا و اسماء الاوصیاء اولهم ابن عمی و احد عشر من ولدی، آخر هم القائم.
اینها اسامی اوصیاء است که اول آنها پسر عموی من است و یازده تن از فرزندانم میباشند که آخر آنها قائم (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) است.
4-قال الامام الحسن المجتبی علیه‌السلام:
طوبی لمن ادرک ایامه و سمع کلامه
حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام میفرمایند:
خوش به سعادت کسانیکه روزگار او (قائم عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) را درک کند و اوامر او را گوش فرا دهد. کتاب یوم الخلاص ص 374.
5-قال الامام الحسین علیه‌السلام:
المهدی خمس علامات: السفیانی و الیمانی و الصیحه من السماء و الخسف بالبیداء و قتل النفس الزکیه.
امام حسین علیه السلام می‌فرمایند:
برای مهدی (عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) ما پنج علامت است: 1- خروج سفیانی 2- خروج یمانی 3- بانگ آسمانی 4- فرورفتن سرزمین بیدا 5- قتل نفس ذکیه. (کتاب عقد الدرر ص 111)
6-قال الامام زین العابدین علیه‌السلام:
من ثبت علی موالاتنا فی غیبه قائمنا، اعطاه الله اجر الف شهید من شهداء بدر.
حضرت الامام زین العابدین علیه السلام ،می‌فرمایند:
هر کس در زمان غیبت قائم ما در محبت و ولایت ما ثابت قدم بماند خداوند به او پاداش هزار شهید از شهدای بدر عنایت فرماید. (اعلام الوری ص 402)
7-قال الامام محمد باقر علیه‌السلام:
اذا ظهر القائم علیه‌السلام، ظهر برایه رسول الله صلی الله و علیه و خاتم سلیمان و حجر موسی و عصاه.
حضرت امام محمد باقر علیه السلام، می‌فرماید:
هنگامیکه قائم ما ظاهر شود، پرچم رسول اکرم صلی الله علیه وآله و انگشتر سلیمان علیه السلام و سنگ و عصای حضرت موسی علیه السلام را همراه خود می‌آورد. اثبات الهداه ج 3 ص 542
8-قال الامام الصادق علیه‌السلام:
لایقوم القائم الا فی وتر و من النسنین سبع و ثلاث و خمیس و احدی.
حضرت امام صادق علیه السلام، فرمودند:
قائم(عجل‌ا…‌تعالی‌فرجه‌الشریف) جز در سالهای فرد قیام نکند، چون سالهای نه و سه و پنج و یک. (کمال الدین ص 343).
9-قال الامام موسی الکاظم علیه‌السلام:
یا بنی انماهی محذه من الله امتحن بها خلقه.
حضرت امام موسی کاظم علیه السلام ،فرمودند:
پسر جان ! غیبت قائم یک آزمون الهی است که بوسیله آن بندگانش را می‌آزماید. (غیبت شیخ طوسی ص 104).
10-قال علی بن الموسی الرضا علیه‌السلام:
الرابع من ولدی ابن سیده الاماء یطهر الله به الارض من کل جور و یقدسها من کل ظلم و هو الذی یشکر الناس فی ولادته و هو صاحب الغیبه قبل خروجه.
حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام،می‌فرمایند:
چهارمین فرزند من، پسر بهترین کنیزان (دختر پادشاه روم)است. خداوند بوسیله او زمین را از هر ستمی پاک میگرداندواز هر بیعدالتی منزه می‌سازد. او کسی است که مردم در ولایت او دچار تردید می‌شوند. او پیش از ظهور غیبتی طولانی دارد.
11-قال الامام الجواد علیه‌السلام:
افضل اعمال شیعتنا انتظار الفرج.
حضرت امام جواد علیه السلام، فرمودند:
برترین اعمال شیعیان ما انتظار (بمعنای واقعی)فرج است.
(هیچ لذتی بالاتر از درک حق و حقیقت نیست و منتظران واقعی هم اکنون امیدوارند و در زمان ظهور غرق شادی و سرورند ان شاء الله).
12-قال الامام الهادی علیه‌السلام:
هو الذی یجمع الکلم و یتم النعم و یحق الله به الحق و یزهق الباطل و هو مهدیکم المنتظر.
حضرت هادی علیه السلام، فرمودند:
اوست که وحدت کلمه ایجاد کند و نعمتها را کامل گرداند و خداوند بوسیله او حق را پا برجا و ظلم را نابود گراند هم او مهدی منتظر است.
13-قال الامام الحسن العسکری علیه‌السلام:
زعموا انهم یریدون قبلی، لیقطعوا نسلی و قد کذب الله قولهم و الحمدالله.
حضرت امام حسن عسکری فرمودند:
پنداشتند که مرا میتوانند بکشند تا نسل مرا قطع کنند ولی الحمد الله که خداوند گفتار آنها را دروغ در آورد.
14-یقول المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف انشاءالله:
انا خاتم الاصیاء و بی یدفع الله البلاء عن اهلی و شیعتی.
من آخرین وصی هستم خداوند بوسیله من بلاها را از کسان و شیعیانم دفع می‌کند.
انا حجه الله علی عباده و بقیه الله فی ارضه، انا الذی املاء الارض
قسطاً و عدلاً کما مُلِئَتْ جوراً و ظُلْماً.
من حجت خدا در میان بندگان و یکتا بازمانده در روی زمین
هستم. من کسی هستم که روی زمین را پر از عدل و داد میکنم،
آنچنانکه پر از جور و ستم شده است.

مودت

قل لا اسئلکم علیه اجراالا الموده فی القربی.
سادات اشرفند جون از آل محمدند
فرزند فاطمه و اولاد احمدند
صلوات حق که واجب گشته در نماز
در شان احمد و آنها که آل محمدند
*********
من قطره ناچیزم و دریاست زهرا
امید من است در دو دواست زهرا
گیرند اگر نوار قلبم روزی
گویند ضربان قلب من ، یا زهرا
*********
ای یوسف زهرا مهدی جان
ای یوسف زهرا سفرت کی بسر آید؟
کی چهره ماهت زپس پرده در آید؟
ای پیک صبا کی شنوم آمدنت را؟
کی بانگ انا المهدیت از کعبه بر آید؟
ای حجت حق از که سراغ تو بگیرم؟
کی قاصد و پیک تو از این رهگذر آید؟
بر گوش دل، ای اختر تابان ولایت
کی از دو لب لعل تو دُرّ وگهر آید؟
ای پرده نشین، نجوی کی ز در آیی
تا باد صبا از تو به ما خوش خبر آید؟
تا کی رخ زیبای تو در پرده نهان است؟
کی شهد ظهور تو بکام بشر آید؟
بازآدگر ای یوسف گم گشته زهرا
خورشید رخت کی ز افق جلوه گر آید؟
از جور طواغیت زمان پر شده عالم
با دست تو کی نخل عدالت ثمر آید؟
ظلمتکده، بستان شود انگه که بیایی
چون تیغ توبر گردن هر فتنه گر آید؟
با جلوه رخسار تو ای مهدی زهرا
آیا شود اندر شب تارم، قمر آید؟
این حاجت ما گر به اجابت برسانی
خاک قدمت سرمه براین چشم تر آید؟
آخر چه شود تابشب تار دل ما
از کوی تو آهنگ نسیم سحر آید؟
ای یار سفر کرده دگر تاب ندارم
هر دم زفراق تو بجانم شرر آید؟
بیتابم و از سو غمِ هجرِ تو گریان
دل بسته برآنیم که ز کویت خبرآید
بیماری دل را تو شفا هستی و دارو
یک لحظه، جمال تو اگر در نظر اید
بر چشم گنهکار، جمال تو حرام است
اما نظر لطف تو بخشنده تر آید؟
از طعنه اغیار تو، خون شد دل یاران
از چشمه دل آتش و خون جگر آید
عشاق تو هر جمعه دل و دیده به راهند
آگه شب تار غمشان را سحر آید
عمرم به سر آمد به گناه و غم و غفلت
با گوشه چشمت غم عالم بسر آید
«محمد حسن زیبایی»
*********

امید وصال

طلعت مهدی ما بس که بود رخشنده
از فروغش مه و خورشید بود تابنده
وای اگر جلوه بدری کند آن ماه منیر
تا ابد آتش دوزخ نبود سوزنده
وصف روی مه ما را مه کنعان بشنید
بنده او شدو شد بندگیش زیبنده
نار نمرود گلستان نشدی بهر خلیل
گر نمیزد مه ما بر رخ آتش خنده
گشته گان ره عشقش همه معشوقانند
بامیدی که شوند از لب لعلش زنده
گفتم ای پرده نشین منتظران را دریاب
که بمردند و بمیرند بسی آینده
گفت عاشق چو موحد شو و نومید مشو
در طلب کوش که جوینده بود یابنده
«موحد احمدی (ره)»
خوشا دردی که درمانش تو باشی
خوشا راهی که پایانش تو باشی
خوشا چشمی که رخسار تو بیند
خوشا ملکی که سلطانش تو باشی
خوشا آن دل ! که دلدارش تو گردی
خوشا جانی ! که جانانش تو باشی
خوشی و خرمی و کامرانی
کسی دارد که خواهانش تو باشی
چه خوش باشد دل امیدواری
امید دل و جانش تو باشی
گل و گلزار خوش آید کسی را
که گلزار و گلستانش تو باشی
چه باک آید ز کس ؟ آنرا که او را
نگهدار و نگهبانش تو باشی
مپرس از کفر و ایمان بیدلی را
که هم کفر و هم ایمانش تو باشی
برای آن بِهْ ترک جان بگوید
دل بیچاره، تا جانش تو باشی
«عراقی»طالب درد است دایم
ببوی آنکه درمانش تو باشی
فخر الدین عراقی
*********
منتظران را به لب آمد نفس
ای مدنی برقع و مکی نقاب
سایه نشین چند بود آفتاب
منتظران را به لب آمد نفس
ای ز تو فریاد، بفریاد رس
ملک بر آرای و جهان تازه کن
هر دو جهان را تو پرآوازه کن
سکه تو زن تا امراکم زنند
خطبه تو خوان تا خطبادم زنند
باز کش این مسند از آلودگان
غسل ده این منبر از آلودگان
ما همه جسمیم بیا جان تو باش
ما همه موریم سلیمان تو باش
شحنه توئی قافله تنها چراست
قلب تو داری علم آنجا چراست
خلوتیِ پرده اسرار، شو
ما همه خفتیم تو بیدار شو
ز آفت این خانه آفت پذیر
دست برآورهمه را دست گیر
نظامی گنجوی
*********

آفتاب گمشده

گر قسمتم شود که تماشاکنم ترا
ای نوردیده، جان و دل اهدا کنم ترا
این دیده نیست قابل دیدار تو
چشمی دیگر بده که تماشا کنم ترا
هر صبح جمعه ندبه کنان در دعای صبح
از کردگار خویش تمنا کنم ترا
یا بن الحسن اگر چه نهانی ز چشم من
در عالم خیال، هویدا کنم ترا
گویند دشمنان که تو بنموده ای ظهور
زین افترای محض مبرا کنم ترا
همچون مویدی به تکاپو مگر دمی
ای آفتاب گمشده پیدا کنم ترا
سید رضا مویدی خراسانی
********
در آمدن تعجیل کن
از هجر تو جان بر لبیم، در آمدن تعجیل کن
ای خود گرفتار شبیم، در آمدن تعجیل کن
شبرا تو پایان می‌دهی ما را تو سامان می‌دهی
مقصود اخبار قدیم، در آمدن تعجیل کن
این آمدن بس دیر شد، طفلک دل ما پیر شد
ای وارث تیغ دو نیم، در آمدن تعجیل کن
ما را زبانها بسته اند، رندان همه دل خسته اند
بیمار در بند تبیم، در آمدن تعجیل کن
پای قلم بشکسته شد، راه کتابت بسته شد
صاحب قلم در رنج و بیم، در آمدن تعجیل کن
آدینه‌ها اندر گذر، از حجت حق گو خبر
کوبنده کاخ ظلیم، در آمدن تعجیل کن
حجت الله بهاری
*******
صبر کن ای دشت تشنه
مژده ای دل، شاهباز کوی ایمان خواهد آمد
منجی اولاد آدم، جان جانان خواهد آمد
تا نماید محو در عالم، همه ظلم و ستم را
تیغ حیدر درید، و با حکم یزدان خواهد آمد
تا شکافد قلب شبهای سیاه کفر و ظلمت
با جلال حیدری، آن مهر رخشان خواهد آمد
مرهم درد دل، دلهای خسته، دل شکسته
تابگیرد انتقام خون بر حق شهیدان خواهد آمد
عاقبت تا ساحل آرامش و امن الهی
کشتی نوح از دل امواج طوفان خواهد آمد
صبرکن ای باغ پرگل، صبر کن ای دشت تشنه
باغبان لاله‌های سرخ بستان خواهد آمد
دکتر احمد عامری
*******
یا حجه ابن الحسن العسکری
همه جا بروم به بهانه تو
که مگر برسم در خانه تو
همه جا دنبال تو میگردم
که توئی درمان همه دردم
با ابا صالح مددی مولا
یا ابا صالح مددی مولا
تو گل زیبای منی مهدی
تو مه شبهای منی مهدی
توصفا، تومنای منی مهدی
تو دوای همه درد منی مهدی

تو درکنارمنی

اگر بدیده ظاهر ترا نمی‌بینم
ولی ترا از دل و جان جدا نمی‌بینم
چنان شیفته آن جمال زیبایم
بهر چه مینگرم جز تورا نمی‌بینم
بود جمال تو آئینه خدا، مهدی
که در جمال تو غیر از خدا، نمی‌بینم
بلای عشق ترا من بلا نمی‌دانم
گدای کوی تورا من گدا نمی‌بینم
بهر کتاب یافتم نشان از تو
کسی به غیر تو آشنا نمی‌بینم
ز بس که پرده عصیان گرفته چشم مرا
تو در کنار منی، من ترا نمی‌بینم

مژده به شیعیان

مژده ای یاران که سالار جهان خواهد رسید
حجت حق مهدی صاحب زمان خواهد رسید
تا جهنی را رهاند از غم و درماندگی
قائم آل محمد ناگهان خواهد رسید
ماه تابانی که رخ در غیبت نهاد
بار دیگر از فراز آسمان خواد رسید
وارث دین نبی از دودمان مرتضی
نوگلی از گلشن این بوستان خواهد رسید
حجت حق مصلح دین، حامی درماندگان
شهسواری، با چنین نام و نشان خواهد رسید
جای دارد مسلمین در مقدمش شادی کنند
چون شبیه خاتم، پیغمبران خواهد رسید
رهبری کز عدل، دنیا را مسخر میکند
عاقبت روزی بداد دوستان خواهد رسید
آنکه دائم چشم شیعه انتظارش می‌کشد
از دعای بی دریغ شیعیان خواهد رسید

ماه معین

آب عالم آرایی نمی‌دانم کجائی
دور از مائی و با مائی نمی‌دانم کجائی
در دل جمعی و تنهایی نمی‌دانم کجائی
تو امام عالمینی جان جانانی نمی‌دانم کجائی
کربلا یا کاظمینی، زائر جدت حسینی
کعبه رفتم به شوقت، یا مزار حسینی

یوسف فاطمه

گفت معشوقی به عاشق، کی فتا
تو در غربت دیده ای بس شهرها
پس کدامین شهر زانها خوشتر است
گفت آن شهری که در وی دلبر است
هر کجا یوسف رخی باشد چو ماه
جنت است آن، گر چه باشد قعر چاه
بی تو جنت دروغ است ای جانفزا
تاتو زندان گلشن است ای دلربا
هر کجا تو با منی من خوشدلم
گر بود در قعر چاهی منزلم
ای حجت خدا بیا
جهان نشسته براهت در انتظار، بیا
تو ای امید نهایی، تو ای بهار، بیا
به شیوه ای که رویای پاک ما جاریست
لباس سبز و سپیدی به تن، سوار بیا
غبار خاک رهت را بچشم ما بنشان
برای اینکه زدایی ز دل غبار، بیا
به روزگار فلسطین نوشته سنگ و کلوخ
در این زمانه، در این عصر و روزگار، بیا
چو نیست قسمت ما، بهره، غیر ظلم جهان
بدست همچو علی  تیغ ذوالفقار، بیا
بیا بخواهش مستضعفان و محرومان
بیا به مرحمت و اذن کردگار، بیا
قرار صبر ندارد، دل شکسته ما
به دستگیری این جمع بیقرار، بیا
به تشنه کامی ما رحمی، ای خجسته ترین
ز سوی نور، ز کوثر، ز چشمه سار، بیا
هنوز داغ شقایق به سینه‌ها پیداست
تو را قسم به شقایق، به لاله زار، بیا
مدیر دایره داران دور ایمانی
به نزد دایره داران این مدار، بیا
چو این دیار تو، ام القرای قرآن است
فدای لطف تو، اول باین دیار، بیا

پسر زهرا

بهار زندگیم در خزان نشست بیا
بهار نیست به باغی که باغبانش نیست
کنار تربت زهرا تو گریه کن
که جز تو خبر از قبر بی نشانش نیست
بیا پرده ز راز، شهادتش بردار
پسر که بیخبر از مادر جوانش نیست
مهدی جان نیامدی
چه روزها که یک به یک غروب شد، نیامدی
چه اشکها به سینه‌ها رسوب شد، نیامدی
خلیل آتشین سخن، تبر بدست بت شکن
خدای ما، دوباره سنگ و چوب شد، نیامدی
تمام طول هفته را در انتظار جمعه ام
دوباره جمعه، ظهر و غروب شد، نیامدی
اندوه صبر
از پشت ابر، ای گل خورشید، دربیا
صبر زدست رفته، برای ظفر بیا
عمرم در انتظار تو رفت و نیامدی
ای با خبر ز حال دلم، بیخبربیا
بی اعتبار گشته بدون تو، روزگار
بی اعتبار تا کی شود معتبر، بیا
گلدان دیده‌ها ز تو خالی است در فراق
ای نور حق، به دیده اهل بصر بیا
در خواب هم به چشم ترم پا نمی‌نهی
یک نیمه شب، به دیدن چشمان تر بیا
گیرم که راه بسته، بدست حرامیان
ای منجی زمانه، ز راه دگر بیا
شرمنده از گناه خودم توبه می‌کنم !
دیگر ز هجر، خسته شدم، از سفر بیا
مظلوم و بی پناه و پریشانم ای حکیم
اندوه صبر، تا که شود مختصر، بیا
ای پرده پوش پرده نشین پردگی بس است
این پرده را کنار بزن، پرده در بیا
ای افتخار نرگس و یاس، از تبار تو
تا لاله زار عشق و وفا، جلوه گر بیا
اکنون که هیچ جای امیدی نمانده است
جان علی و فاطمه ات زودتر بیا
فرج الله بید ختی
نظری برای خدا
چه شود که به چهره زرد من، نظری ز برای خدا کنی
که اگر کنی همه درد من، به یکی نظاره دوا کنی
تو شهی وکشور جان ترا، تو مهی و جان جهان ترا
زره کرم چه زیان ترا، که نظر بحال گدا کنی
ز تو تفقد و گر ستم، بود آن عنایت و این کرم
همه از تو خوش بود ای صنم، چه جفا کنی چه وفا کنی
تو کمان کشیده و در کمین، که زنی به تیرم و من غمین
همه غمم بود از همین، که خدا نکرده خطا کنی
هاتف اصفهانی
*******
مهدی جان نیامدی
عمری در انتظار نشستم نیامدی
دل را به غیر تو نبستم نیامدی
دل را برای آمدنت مهربان من
روزی هزار بار شکستم نیامدی
امروز هم که با همه بی پناهیم
عاشقتر از همیشه ات هستم نیامدی
گفتم سبز پوش تو، از کعبه میرسد
هر جمعه رو به قبله نشستم نیامدی
حاجاقا حقیقی زاده
********

راز دل

شوق لقای تو شها برده همی قرار من
گر نکنی نظر مرا بدا بروزگارمن
حسرت دیدن رخت هست همیشه بر دلم
مرحمتی گر نکنی وای بحال زار من
هجر جمال تو شها برده زدل شکیب من
مراد من عزیز من صاحب اختیار من
سرشته شد خلقت من به مهر تو، ولای تو
هست چنین محبتی، باعث افتخار من
قبول اگر به نوکری مرا کنی چه میشود؟
بندگی تو میشود موجب اعتبار من
ز حق شها ظهور تو طلب کنم بروز و شب
عجل ولیک الفرج همیشه هست کار من
یاد غم مصائب مادر، غم رسیده است
میزند آتش هر زمان ایندل داغدار من
غزالی است روز و شب بیاد روز وصل تو
بیا بیا و چاره کن حالت انتظار من
حاج غلامرضا غزالی اصفهانی
*******
سالها، جام جم بدست تو بود
چون تو نشناختی، کی چه کند
برده بودی و دادت آمده بود
چون تو کج بافتی کی چه کند
حجة الاسلام و المسلمین حاجاقا میرخلف
**********

دعای فرج

الهی عظم البلاء و برح الخفاء و انکشف الغطاء و انقطع الرجاء و ضاقت الارض و منعت السماء و انت المستعان و الیک المشتکی و علیک المعول فی الشده و الرخاء اللهم صل علی محمد و آل محمد الولی الامر الذین فرضت علینا طاعتهم و عرفتنا بذلک منزلتهم ففرجعنا بحقهم فرجاً عاجلاً قریباً کلمح البصر او هو اقرب یا محمد یا علی یاعلی یا محمد اکفیانی فانکما کافیان ونصرانی فانکما ناصران یا مولانا یا صاحب الزمان الغوث الغوث الغوث ادرکنی ادرکنی ادرکنی الساعه الساعه الساعه العجل العجل العجل یا ارحم الراحمین بحق محمد و آله الطاهرین.
خداوندا بزرگ شد گرفتاری و ظاهر شد راز پنهانی و برداشته شد پرده و بریده شد امید و زمین با همه پهناوری تنگ شد و دریغ کرد آسمان، به درگاه تو است ای مرجع شکایت و بر تو است اعتماد در سختی و آسانی. خدایا درود بفرست بر محمد و آل محمد و صاحبان امر که بر ما واجب کردی اطاعت آنها را و شناساندی بدین طریق مقام آنها را پس گشایش ده، بر ما بخش آن گشایش نزدیکی چون چشم بهم زدن یا نزدیکتر ای محمد ای علی ای علی ای محمد کفایت کنید مرا زیرا شمائید کفایت کنندگان و یاریم کنید زیرا شما یاری کنندگانید ای مولای ما ای صاحب الزمان بفریاد رس، بفریاد رس، بفریاد رس، مرا دریاب، مرادریاب، مرادریاب، هم اکنون، هم اکنون، هم اکنون، با شتاب، با شتاب، با شتاب، ای مهربانترین مهربانان بحق محمد وآل پاکش
به قصد خشنودی حضرت ولی عصر ارواحنا فداه در صورتی که به حج مشرف شدید به نیابت از حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام یک حج بجای آورید و در صورت عدم توفیق حج برای شادی آن بزرگوار هر چه می‌توانید ذکر صلوات همراه عجل فرجهم و العن عدوهم را تکرار کنید.
امید است در ثواب این مختصر شما هم شریک باشید.
برای مطالعه از دیگر نوشتارهای این حقیر از سایت google بفارسی عبارت اهل البیت + حقیقی زاده را Search کنید و در لاتین کتابخانه دیجیتالی AHLOLBIAT. IR بخش کتابهای فارسی را Search کنید.

کلام پایانی حکومت جهانی مهدی (عج‌ا...تعالی‌فرج‌الشریف)
کسانی می‌توانند در حکومت حقه ولیعصر ارواحنا لَکَ الفداء نقش داشته که قبل از اعلان ظهور، منتظر باشند و کسی که منتظر است، خود و خانواده‌اش را برای پذیرش دولت حقه آماده می‌کند و علاوه بر تشخیص حق از باطل، حق پذیر باشد و از هم اکنون مدیریت اسلامی و مدیریت زمان را در زندگی روزمره خود پیاده می‌کند تا استرس و نگرانی ایشان را رنج ندهد. استفاده درست از زمان باعث می‌شود که روی موضوعات مهم، بهتر تمرکز کنیم.
هرگز افراد فقیر و ناامید و رنج کشیده و ضعیف را نادیده نگیریم و هر نوع کمکی را که قادرید به این افراد ارائه دهید از آن دریغ نکنید، زیرا پیامبر اکرم روزی اعلان کردند، بر مسلمانان است که هر روز صدقه دهند، بعضی اعتراض کردند و گفتند یا رسول‌الله ما حتی توانائی تامین زندگی خود را نداریم، چطور صدقه بدهیم، حضرت فرمودند، هرگونه کمک زبانی و یدی و قدمی و حتی لب خند و سنگ یا مانعی را از راه برداشتن صدقه محسوب می‌شود و آقا امام زین‌العابدین اگر مانعی در راه مردم می‌دیدند شخصاً آنرا به کنار جاده می‌بردند که ایجاد مشکلی برای مردم نکند.
از استعدادها و تواناییهایتان، بعنوان بهترین هدیه خداوند استفاده کنید، استعدادهائیکه تلف شوند، ارزشی ندارند، استفاده صحیح از استعدادها و توانائیهایتان برای شما و خانواده و جامعه، پاداشهای غیر منتظره‌ای را بدنبال دارد.
و کسانی منتظر حقیقی‌اند که عاشقانه پایبند، عهد و پیمان و اعتقادات خود تا ظهور مصلح جهانی بایستند.
سه امام در کودکی به امامت برگزیده شدند، حضرت جواد و حضرت هادی و حضرت صاحب‌الزمان علیه‌سلام، حال بعضاً اشکال می‌گیرند که چگونه ممکن است یک کودک نابالغ، امام شود؟!
اولاً هر غیر ممکنی برای خداوند بسادگی ممکن است (چون اِذا ارادَ شیئاً اَنْ یقولُ لَهُ کُنْ فَیَکون: هنگامیکه خداوند اراده کند موضوعی یا چیزی باشد، بلافاصله انجام می‌شود) از نظر علمی هم با پیشرفت تکنولوژی فعلی قابل قبولتر خواهد بود. زیرا با ساخت کامپیوتری که شامل مانیتو و کیس و صفحه کلید است، در گذشته با ابعاد دهها مترمربع انجام می‌شد و بمرور زمان به اندازه یک موبایل ساخته شده و با ساخت و اختراع فلش مموری اطلاعات کامپیوتر به فلش که دارای 3-2 سانتیمتر است انتقال می‌یابد و در آینده خدا می‌داند چه چیزهای غیرممکنی مثل مسافرت از کره زمین به کرات دیگر بسادگی زمین، پس چگونگی تحقق امامت در کودکی با قدرت الهی امر ساده‌ای خواهد بود.
مبحث امام شناسی را باید هر چه بیشتر برای عموم مردم مطرح کرد و قدرت امام که خلیفه‌الله هستند را، چه در شهادت و چه در حیات که یکسان است عنوان نمائیم، تا در مقابل مغلطه‌های وهابیت جوابگو باشیم. در سفر حج یکی از وهابیها قلم روان‌نویس خود را به زمین می‌انداخت و در بقیع و بین‌الحریمن به شیعیان میگفت، پیامبر و ائمه شما مرده‌اند و دیگر هیچ کاری از آنها بر نمی‌آید اگر این چنین نیست بگوئید قلم را بمن بدهند.
چرا به اینان احترام می‌کنید و کمک می‌خواهید؟!
یک نفر اصفهانی قلم را از او گرفت و انداخت روی زمین و گفت بخدا وند بگو بردارد و به من یا شما دهد، اگر این چنین نشد، نعوذبالله خداوند نیست (مگر خدا و پیامبر و ائمه کارگزار خلقند که هر چه بخواهند برایشان فراهم کنند، اگر چه فیض ایشان آنقدر هست که بدون گفتن و خواستن و در مواقع اضطرار و پریشانی لطفشان شامل حال پیروانشان هست، ولی امام مانند کعبه است، که مردم گرد ایشان می‌آیند تا هدایت شوند و از دستورات و نهی آنها پیروی کنند.
مکتب تشیع مانند دریاست که با پذیرش آن مکتب دریا به آن شخص یا ملت نزدیک می‌شود، ولی برای استفاده از دریا احتیاج به حرکت و اطلاعات راه و شنا و ساخت قایق و کشتی و لباس غواصی و هواشناسی و نقشه خوانی و محاسبات داریم وَاِلا دریا هست ولی استفاده نیست، حال ما موقعی می‌توانیم از مکتب تشیع که مکتب قرآن و عترت است، استفاده کنیم که همانند حجاج که به دور کعبه می‌چرخند، پیرامون علم و دانش و دستورات سعادت بخش قرآن و عترت استمداد طلبیده و از دستورات آنان پیروی کنیم تا تعالی پیدا کرده و انشاالله به بهشت هدایت شویم، برعکس آنانیکه گفتند حسبنا کتاب الله (ما کتاب خدا ما را کافی است) بدلیل تحریف نشدن قرآن گفته‌اند، که معلوم می‌شود قرآن را هم قبول نداشته یا نخوانده بودند، زیرا خود قرآن می‌فرماید:
اِنّا نَحْنُ نَزَل‌َ الذکر و اِنّا لَهُ لحافظون،
همانا ما (خداوند) قرآن را نازل کردیم و خودمان آن را حفظ خواهیم کرد و ایراد دیگر به جلوگیری از نشر معارف اهل البیت، ترس از مخلوط شدن قرآن و حدیث بوده است. در صورتیکه در زمان پیامبر صلی الله علیهو آله قرآن تکمیل و جمع‌آوری شده بود با شأن نزول آن و این منطق، منطق صحیحی نیست. و تنها می‌توان گفت هدف منافقان انحراف راه حق و حقیقت به بیراهه و تشکیل حکومتهای جابرانه و دیکتوری بوده است، چون شهادت تاریخ خلفاء جور به ظلم و جور و تزور و ریاکاری متوسل می‌شدند.
در مقابل عدل و انصاف و تقوا و جهاد به معنای واقعی آن، که هدف انبیاء و ائمه اطهار بوده و هست.
بنابراین کسانی که خود را منتظر می‌دانند باید بدانند در زمان ظهور (انشاءالله تعالی) علاوه بر 313 نفر یاران اصلی حضرت احتیاج به افراد صالحی می‌باشد که خود را از پیش آماده نموده‌اند و دارای خصوصیات زیرند.
1-الذین آمنوا هستند، یعنی علاوه بر اسلام ایمان به اسلام و دستورات آن دارند و با تمام توان بعمل اهتمام دارند.
2-و عملوا الصالحات هستند، یعنی دارای عملی که مرضیه خداوند متعال و پیامبر اکرم و ائمه اطهار باشد، هستند.
3-و تواصوا بالحق، و از حق و حقیقت پیروی می‌کنند و دین را بر مصلحت شخصی و قومی ترجیح می‌دهند.
4-و تواصو بالصبر، و دارای صبر و متانت طبع هستند.
5-اِعْدِلوا هُوَ اَقْرَبُ بالتقوا، دارای صفت حمیده عدالت و تقوا هستند.
6-فضل الله المجاهدین علی القائدین اَجْراً عظیماً هستند، یعنی تلاش در مجاهدت نفس، مال و جان و مقام هستند.
7-قَدْ افْلَحَ المومنون هستند، چون عمل به شش مورد فوق کرده اند، به تحقیق رستگارند و بهشت جایگاه ایشان است. التماس دعا
اَ لاَحقر عباسعلی حقیقی‌زاده
15 رمضان المبارک 1435
ولادت امام حسن مجتبی(علیه السلام)

در پایان متذکر می‌شوم،

کسی منتظر حقیقی است که سعی کند به امام خود تأسی داشته باشد و از رویه ایشان پیروی کند و یا حداقل در خط ایشان حرکت کند. ازدرگاه خداوند متعال توفیق تأسی اینجانب و خوانندگان گرامی را آرزومندم.
در قرآن کریم آیات فراوانی است که به ظهور حضرت مهدی و حکومت حقه آن بزرگوار اشاره دارد که به چند نمونه زیر اشاره می‌شود.
آیه 28 سوره الفتح: هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَکَفَی بِاللَّهِ شَهِیدًا
اوست، آنکه فرستاد پیغمبر خود را به رهبری و کیش حق تا چیره گرداندش بر کیشها همگی ، و بس است خدا راگواهی.
آیه 30 سوره ملک: قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَصْبَحَ مَاؤُکُمْ غَوْرًا فَمَن یَأْتِیکُم بِمَاء مَّعِینٍ
بگو آیا دیدید اگر بامداد کند و آب شما فرو رفته کیست که آورد شما را به آبی نمایان (اشاره به غیبت امام زمان علیه‌السلام هم هست)
آیه 5 سوره قصص: وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِی
و خداوند ارائه کرد، آنانیکه مورد استضعاف و ظلم قرار گرفته‌اند و قرار دادیم ائمه و پیروان ایشان را وارثان زمین.
«والسلام علی من التبع الهدی»

درباره مركز

بسم الله الرحمن الرحیم
جاهِدُوا بِأَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ في سَبيلِ اللَّهِ ذلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ (سوره توبه آیه 41)
با اموال و جانهاى خود، در راه خدا جهاد نماييد؛ اين براى شما بهتر است اگر بدانيد حضرت رضا (عليه السّلام): خدا رحم نماید بنده‌اى كه امر ما را زنده (و برپا) دارد ... علوم و دانشهاى ما را ياد گيرد و به مردم ياد دهد، زيرا مردم اگر سخنان نيكوى ما را (بى آنكه چيزى از آن كاسته و يا بر آن بيافزايند) بدانند هر آينه از ما پيروى (و طبق آن عمل) مى كنند
بنادر البحار-ترجمه و شرح خلاصه دو جلد بحار الانوار ص 159
بنیانگذار مجتمع فرهنگی مذهبی قائمیه اصفهان شهید آیت الله شمس آبادی (ره) یکی از علمای برجسته شهر اصفهان بودند که در دلدادگی به اهلبیت (علیهم السلام) بخصوص حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهره بوده و لذا با نظر و درایت خود در سال 1340 هجری شمسی بنیانگذار مرکز و راهی شد که هیچ وقت چراغ آن خاموش نشد و هر روز قوی تر و بهتر راهش را ادامه می دهند.
مرکز تحقیقات قائمیه اصفهان از سال 1385 هجری شمسی تحت اشراف حضرت آیت الله حاج سید حسن امامی (قدس سره الشریف ) و با فعالیت خالصانه و شبانه روزی تیمی مرکب از فرهیختگان حوزه و دانشگاه، فعالیت خود را در زمینه های مختلف مذهبی، فرهنگی و علمی آغاز نموده است.
اهداف :دفاع از حریم شیعه و بسط فرهنگ و معارف ناب ثقلین (کتاب الله و اهل البیت علیهم السلام) تقویت انگیزه جوانان و عامه مردم نسبت به بررسی دقیق تر مسائل دینی، جایگزین کردن مطالب سودمند به جای بلوتوث های بی محتوا در تلفن های همراه و رایانه ها ایجاد بستر جامع مطالعاتی بر اساس معارف قرآن کریم و اهل بیت علیهم السّلام با انگیزه نشر معارف، سرویس دهی به محققین و طلاب، گسترش فرهنگ مطالعه و غنی کردن اوقات فراغت علاقمندان به نرم افزار های علوم اسلامی، در دسترس بودن منابع لازم جهت سهولت رفع ابهام و شبهات منتشره در جامعه عدالت اجتماعی: با استفاده از ابزار نو می توان بصورت تصاعدی در نشر و پخش آن همت گمارد و از طرفی عدالت اجتماعی در تزریق امکانات را در سطح کشور و باز از جهتی نشر فرهنگ اسلامی ایرانی را در سطح جهان سرعت بخشید.
از جمله فعالیتهای گسترده مرکز :
الف)چاپ و نشر ده ها عنوان کتاب، جزوه و ماهنامه همراه با برگزاری مسابقه کتابخوانی
ب)تولید صدها نرم افزار تحقیقاتی و کتابخانه ای قابل اجرا در رایانه و گوشی تلفن سهمراه
ج)تولید نمایشگاه های سه بعدی، پانوراما ، انیمیشن ، بازيهاي رايانه اي و ... اماکن مذهبی، گردشگری و...
د)ایجاد سایت اینترنتی قائمیه www.ghaemiyeh.com جهت دانلود رايگان نرم افزار هاي تلفن همراه و چندین سایت مذهبی دیگر
ه)تولید محصولات نمایشی، سخنرانی و ... جهت نمایش در شبکه های ماهواره ای
و)راه اندازی و پشتیبانی علمی سامانه پاسخ گویی به سوالات شرعی، اخلاقی و اعتقادی (خط 2350524)
ز)طراحی سيستم هاي حسابداري ، رسانه ساز ، موبايل ساز ، سامانه خودکار و دستی بلوتوث، وب کیوسک ، SMS و...
ح)همکاری افتخاری با دهها مرکز حقیقی و حقوقی از جمله بیوت آیات عظام، حوزه های علمیه، دانشگاهها، اماکن مذهبی مانند مسجد جمکران و ...
ط)برگزاری همایش ها، و اجرای طرح مهد، ویژه کودکان و نوجوانان شرکت کننده در جلسه
ی)برگزاری دوره های آموزشی ویژه عموم و دوره های تربیت مربی (حضوری و مجازی) در طول سال
دفتر مرکزی: اصفهان/خ مسجد سید/ حد فاصل خیابان پنج رمضان و چهارراه وفائی / مجتمع فرهنگي مذهبي قائميه اصفهان
تاریخ تأسیس: 1385 شماره ثبت : 2373 شناسه ملی : 10860152026
وب سایت: www.ghaemiyeh.com ایمیل: Info@ghaemiyeh.com فروشگاه اینترنتی: www.eslamshop.com
تلفن 25-2357023- (0311) فکس 2357022 (0311) دفتر تهران 88318722 (021) بازرگانی و فروش 09132000109 امور کاربران 2333045(0311)
نکته قابل توجه اینکه بودجه این مرکز؛ مردمی ، غیر دولتی و غیر انتفاعی با همت عده ای خیر اندیش اداره و تامین گردیده و لی جوابگوی حجم رو به رشد و وسیع فعالیت مذهبی و علمی حاضر و طرح های توسعه ای فرهنگی نیست، از اینرو این مرکز به فضل و کرم صاحب اصلی این خانه (قائمیه) امید داشته و امیدواریم حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف توفیق روزافزونی را شامل همگان بنماید تا در صورت امکان در این امر مهم ما را یاری نمایندانشاالله.
شماره حساب 621060953 ، شماره کارت :6273-5331-3045-1973و شماره حساب شبا : IR90-0180-0000-0000-0621-0609-53به نام مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان نزد بانک تجارت شعبه اصفهان – خيابان مسجد سید
ارزش کار فکری و عقیدتی
الاحتجاج - به سندش، از امام حسین علیه السلام -: هر کس عهده دار یتیمی از ما شود که محنتِ غیبت ما، او را از ما جدا کرده است و از علوم ما که به دستش رسیده، به او سهمی دهد تا ارشاد و هدایتش کند، خداوند به او می‌فرماید: «ای بنده بزرگوار شریک کننده برادرش! من در کَرَم کردن، از تو سزاوارترم. فرشتگان من! برای او در بهشت، به عدد هر حرفی که یاد داده است، هزار هزار، کاخ قرار دهید و از دیگر نعمت‌ها، آنچه را که لایق اوست، به آنها ضمیمه کنید».
التفسیر المنسوب إلی الإمام العسکری علیه السلام: امام حسین علیه السلام به مردی فرمود: «کدام یک را دوست‌تر می‌داری: مردی اراده کشتن بینوایی ضعیف را دارد و تو او را از دستش می‌رَهانی، یا مردی ناصبی اراده گمراه کردن مؤمنی بینوا و ضعیف از پیروان ما را دارد، امّا تو دریچه‌ای [از علم] را بر او می‌گشایی که آن بینوا، خود را بِدان، نگاه می‌دارد و با حجّت‌های خدای متعال، خصم خویش را ساکت می‌سازد و او را می‌شکند؟».
[سپس] فرمود: «حتماً رهاندن این مؤمن بینوا از دست آن ناصبی. بی‌گمان، خدای متعال می‌فرماید: «و هر که او را زنده کند، گویی همه مردم را زنده کرده است»؛ یعنی هر که او را زنده کند و از کفر به ایمان، ارشاد کند، گویی همه مردم را زنده کرده است، پیش از آن که آنان را با شمشیرهای تیز بکشد».
مسند زید: امام حسین علیه السلام فرمود: «هر کس انسانی را از گمراهی به معرفت حق، فرا بخواند و او اجابت کند، اجری مانند آزاد کردن بنده دارد».